Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share
 

 Nowe forum nowe życie..

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorWiadomość
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyNie Lis 17, 2013 12:49 pm

Niech po prostu teraźniejsi admini się zajmą tym całym nowym forum, a nie... ''Dobierzmy teraz nowych adminów, bo... bo... bo nowe forum będzie!''. Na tym forum się wybierze adminów. Z resztą to bez sensu teraz typować nowych, skoro Ci którzy są obecnie, mają już wszystko mniej więcej ustalone. Prawda?


Tak. Powtarzam się. xd.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyNie Lis 17, 2013 4:18 pm

Ha!


Powiem tak.

Sami zmieniacie zdanie co do tego czy chcecie w końcu więcej realizmu czy nie.
Dobra, niech się łączą wszystkie, ale stworzy się spis możliwych konsekwencji takich połączeń i cóż... wtedy MG ma też nad tym piecze czy poród młodych się uda czy nie. Proste. Przynajmniej jak dla mnie.


Co do Administracji... hmmm... można wybrać teraz, jak najbardziej. Jeśli macie konkretne typy to mówcie i może jednak teraz (Fen?) bo skoro my już tworzymy forum by Wam się podobało, by jakoś to wyglądało, a Wy wybierzecie i tak kogo innego to jednak trzeba trochę się z tymi osobami porozumieć.
I ja sama nie wiem jak reszta wolałabym wiedzieć bo jako Admin oddaję się forum, a tak jako zwykły użytkownik nie wpadałabym ciągle bo do 5 rozszerzonych matur z dupy się nie przygotuję ^^'
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 20, 2013 12:05 pm

I co dalej?
Nie lepiej wrócić na SP wxv? to się już ciągnie z dobry tydzień? dwa? tworzenie tego forum? huh... Lekka przesada.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 20, 2013 4:32 pm

Ja za przeproszeniem nie potrafią się ludzie zebrać by odpowiedzieć na pare pytań to tak to będzie wyglądać. My tworzymy, czekamy na Wasz wybór by móc coś pisać i co dalej...? Takie zainteresowanie to po co całe zamieszanie.
Samo wxv nic tu nie zmieni.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 20, 2013 4:55 pm

Miałam nadzieję, że wszystko jest ustalone, wybrane?
I powiem, że SP wxv miałoby szansę. To forum już nie raz było zamykane na długi termin, i się regenerowało dobrze.
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 20, 2013 5:06 pm

Dobra. Pieprzyć. Moim zdaniem musimy się zebrać na konferencji znowu i zacząć tworzyć. Na więcej głosów nie ma co liczyć i tyle.
Powrót do góry Go down
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
Ritsu

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 20, 2013 5:53 pm

Cytat :
Miałam nadzieję, że wszystko jest ustalone, wybrane?
Jakbyśmy tak sobie wszystko radośnie, kolorowo i bezwolnie ustalili, umieścili i poddali wam forum jak na tacy to zaraz podniosły by się głosy, że nic nie było z wami ustalone. Ale najwidoczniej nawet drobny skrawek inicjatywy nie potrafi wyjść z waszej strony skoro oczekujecie, że odwali się robotę za was i gęba się cieszy. Wbrew pozorom budować forum to nie klocki lego - tego nie da się w wybranej chwili modernizować jak dusza zapragnie, bo to tak nie funkcjonuje. Moim zdaniem lepiej jest poczekać, cierpliwie aż coś zostanie ukończone perfect, a nie potem siedzieć i czytać jakby to mogło być lepiej. Postawcie się w naszej sytuacji i zauważcie, że my chcemy być fair wobec was i dlatego czekamy na jakąkolwiek decyzje z waszej strony, której notabene nie widziałem od lichego tygodnia.

Ale skoro tak to przytaczając wyżej umieszczone słowa Cerr - zaciskamy pośladki i tworzymy. A jak to ostatecznie wyjdzie to się ostatecznie zobaczy.
Powrót do góry Go down
464
Demon
Demon
464

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 5:33 pm

Ja bym pomógł, tylko o niczym nie wiem xP Konferencja...? Znowu? Że niby nowy temat z dyskusjami, huh? W ogóle, to co dokładniej potrzeba zrobić?
Powrót do góry Go down
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
Ritsu

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 5:52 pm

Konferencja to u nas, w sensie na Gadu, jeżeli się nie mylę. Temat tematem - zostanie, bo nie ma potrzeby robić nowego, skoro dyskusja trwa i trwa (jakby się wydawało). A co należy zrobić? Chociażby się w końcu określić , najlepiej to dosadnie, jak wam siedzi sprawa z adminami. Większość stwierdziła, że potrzeba nowych, bo nowe forum, nowe perspektywy czy inne gówno - w takim razie proszę, wybierzcie ich wreszcie, ażeby można było z nimi cokolwiek ustalić już teraz, bo jak przyjdzie do otwarcia forum to co? My, czyli starszyzna, wiemy wszystko jak leci, a nowi będą się ze wszystkim zapoznawać i więcej z nimi będzie problemów niźli pożytku.

Jesteśmy zgodni co do trzech stad? Wow, milordzie, widzę progres! Aczkolwiek ktoś napomknął, że słowo "sfora" brzmi nudno, się przejadło i ogólnie jest be i do wymiany. W takim razie jakiego członu zamiast "sfora" powinniśmy użyć? Tylko żeby było klimatycznie, a nie mi tu wyjedziecie z gangami, mafią czy innym nazewnictwem grupy przestępczej.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 6:03 pm

Sfora, Stado - Klan? Ród? Rzesza? Zgraja? Szajka? ~ Nie mam więcej pomysłów.
Powrót do góry Go down
464
Demon
Demon
464

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 6:20 pm

Dyskutować w swoim gronie i psioczyć, że reszta nic nie robi - najlepiej.

Ale ty do tego dziwnie podchodzisz. Jakby to smutny i ciężki obowiązek jakiś był. Przecież jeżeli coś będzie źle, to się poprawi, a i tak wątpię, żeby ktoś nie był zadowolony, że ktoś inny coś sam wymyślił i że coś jest zrobione. To pytanie o zdanie w sumie nawet nie wiadomo kogo strasznie wszystko spowalnia. Identycznie było z przenosinami na ten serwer i wcześniej w zwykłych dyskusjach na wxv.

Trzeba zmienić podejście, nie adminów. Jeżeli admini nie potrafią zmienić podejścia, należy oddać stołki innym graczom, bo tak będzie najprościej. O ile jest ktokolwiek, kto chciałby pełnić tę funkcję i się do tego w miarę nadaje, to ja z chęcią usadziłbym go na tej posadce :3 Przecież nie-admini też mogą grać, proponować różne rzeczy i pomagać, więc nikt nie byłby poszkodowany.

Jak dla mnie, nazwy mogą w ogóle nie zawierać identycznych członów. Młoda Jutrzenka i Korpus Lunarny XD
Powrót do góry Go down
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
Ritsu

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 6:47 pm

Nie podchodzę do tego dziwnie, choć jest to - faktycznie - męczące. Właściwie żadne z nas nie ma pojęcia, czego wy możecie od tego fora oczekiwać, dlatego wysuwane są zapytania - a jaki kolor? a nazwa jaka? Mówicie, że chcecie realizmu, tak? To może naszkicujcie granice? Chociażby z punktu widzenia samego rozmnażania realizm całkowity byłby tylko niepotrzebnym uprzykrzeniem życia, a nie faktyczną zasadą, która ma nas odciążyć z niezbywalnej ilości magii. I jeśli o magię chodzi - to ile jej i gdzie? Dodatkowo jeśli macie pomysł na opis do grup, na ich rangi czy na cokolwiek co chcielibyście zobaczyć na forum to nie krępować się i przedstawiać, bo tak nam będzie dużo łatwiej i przyśpieszymy pracę. Tereny? Choroby? Właściwie to nie wiem, co wam jeszcze mogę zaproponować.

Cytat :
Dyskutować w swoim gronie i psioczyć, że reszta nic nie robi - najlepiej.


Dyskutować o rzeczach już ustalonych, choć sam nie wiem, co mógłbym pod to twierdzenie podłączyć. Ostatecznie cokolwiek ustalimy, a wyda nam się istotne, ląduje w tym temacie i jest do wglądu dla wszystkich, więc czy to naprawdę tak tajna konferencja? Nie wydaje mi się.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyCzw Lis 21, 2013 7:35 pm

Jezu... ja dalej uważam że jak coś ma być zrobione to po prostu powinniśmy to zrobić i dać im już. Niech tworzą wszyscy te rangi i w ogóle, niech każdy zobaczy że to nie hop siup, choć chyba doskonale o tym wiecie x)

A nie wiem kto tu psioczy Kurak, my tylko poganiamy by zdecydować, wtedy my robimy i pcha się to do przodu.
Powrót do góry Go down
Tenshi
Alfa Śniegu
Alfa Śniegu
Tenshi

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 4:12 pm

Dobra magie widziałbym w następującym zakresie. Jedynym wynagrodzeniem stadnym dającym jakiekolwiek moce byłaby ranga. Wszystkie inne wynagrodzenia w sforze miałyby bardziej formę wyróżnienia. Np. jakiś order czy inne nieprzydatne badziewie. Dodatkowo moce rangi bym ograniczył do rzeczy typu ym... gruba skóra trudna do przebicia (otrzymywanie mniejszych obrażeń) czy inne przydatne zdolności lecz bez fajerwerków.

No ale powiedzmy sobie szczerze, że to dużo nie jest nie? No to ja dorzuciłbym do tego jeszcze ze 3 dodatkowe wynagrodzenia ogólne. Które byłyby przyznawane przez forum jako wspólnotę.

+ Żadnych zmian rasy, zaczynasz jako kaczka kończysz jako kaczka, zaczynasz jako nietoperz kończysz jako nietoperz.

Kwestia śmierci też tu się pewnie zawiera. Hm... bez wskrzeszeń, co najwyżej reinkarnacja jakaś.

Tak widzę kwestię magii jako coś sprzężonego z rangami. A i tych dałbym powiedzmy 10 na stado? może 9?

P.S. Coś do chorób też zaproponuję, ale tu muszę przejrzeć odmęty komputerowego dysku w poszukiwaniu jakiejś książki o ziołolecznictwie :>
Powrót do góry Go down
464
Demon
Demon
464

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 4:29 pm

Młoda Jutrzenka
to krótki pseudonim nadany 31 oddziałowi Gwardii II-iej  Rzeszy Struktur Plazmatycznych Centralnej Gwiazdy układu planetarnego Maraduka sektoru 62 III Ćwiartki Pasa Purpurowego galaktyki Alerta poziomu II-iego*
Jasne serca, jasne umysły i jasne pragnienia - oto ideały, które wiodą prym w szeregach tej grupy. Osobniki bez skrupułów, kierujące się logiką i będące bezwzględnie uległe wobec przełożonych. Są najlepiej wyposażeni, w ich łapach spoczywają wszelkie dobra i kluczowe terytoria. Wedle ich mniemania, stanowią jedynie drobną komórkę ogromnego imperium, na czele którego stoi mistyczny Bestia o przydomku Jasnooki, a w razie kłopotów przybędą na ratunek legiony obcych istot z wszelkich zakątków wszechświata, gdzie dotarło spojrzenie Żółtych Oczu, stąd niezbyt rozsądnie gospodarują zasobami. Większość grupy stanowią niewtajemniczeni, mało kto zna tożsamość przywódcy oddziału, a co dopiero generałów Gwardii. Po prostu otrzymują rozkazy i wykonują je, żeby utrzymać standard życia (najczęściej dosyć wysoki) i aby otrzymać nagrodę.

Korpus Lunarny
A właściwie: Pierwszy Dywersyjny Szwadron Rzędu mieszanego III-V Unii 6-ciu Planet w służbie Królowej Czasu i Przestrzeni oraz Własnej Woli
Skład Szwadronu w większości stanowią zrozpaczone, zagubione i pragnące stworzyć silną strukturę dbającą o ich interesy oraz bezpieczeństwo jednostki, które nie mogą patrzeć jak wojska II Rzeszy mordują ich rodziny, wykradają mienie i nie mogą znieść prześladowań ze strony tejże organizacji postępującej wedle zasady: "Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam". Reszta to uczeni i światłe umysły, które, z drobną pomocą naturalnych substancji o niewielkim, ale kluczowym działaniu "wspomagającym", dotarły do Prawdy i poznały znaczenie harmonii dla ich własnego istnienia. Szamani zgodnie twierdzą, że do stworzenia grupy powołały ich istoty wyższego Rzędu o wiedzy nieporównywalnie szerszej, niż jakikolwiek osobnik, nawet posługujący się magiją, jest w stanie posiąść. Podobno Bestia macza łapy aż po łokcie w sprawach tychże tworów iście boskiego kalibru i niebezpiecznie przechyla szalę zwycięstwa w kierunku zdesperowanych, wrogich bytów będących na łasce potęgi Chaosu, stąd utworzona została Unia 6-ciu Planet, będąca sojuszem sześciu pomniejszych bóstw trwających nieprzerwanie od eonów w półśnie i zbudzonych przez silne drżenia struktur oraz dziwaczne wonie przepływających swobodnie przez kosmiczną "próżnię" (określenie zapożyczone od organizmów II-iego Rzędu, bo wedle ich widzenia nie znajduje się tam nic poza pustką) cząstek, i które zawzięły się, żeby... może nie tyle stawić opór, a ile żeby przetrwać.

Powinno być szerzej, dokładniej i zgrabniej opisane, ale mam wrażenie, że w ogóle nie o to chodziło XD Więc?

O, na nowym nie-sp będzie można grać postaciami z sp czy nie?
____
Do posta liska:

Ja magie bym widział też bez fajerwerków, ale nie dodaną do rang (ten uczuć kiedy skrzydlata postać potężnego wampirełe spada ze stanowiska i nagle zostaje uzdrowicielem, który poza mocą leczenia jest zwykłym wilkiem, bez żadnego wyjaśnienia fabularnego), tylko do zdobywania samodzielnie. Będziesz wystarczająco dobry w tym-a-tym = posadzą cię na tej-a-tej randze i masz prestiż i władzę.

Tak, bez zmian rasy. Bulterier będzie bulterierem, jego szczenięta też.

Reinkarnacja jest dobra.
Powrót do góry Go down
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
Ritsu

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 4:44 pm

Nie oto chodzi, zresztą, nazewnictwo stad zawęża się do prostoty słów - Świt, Zmierzch i Cień. A opisy może i ładne, niemniej nie mające odniesienia do tego, co tworzymy. Poza tym były by za "ciężkie" dla przeciętnych graczy, a nam nie chodzi o utrudnienia, które zniechęcą przyszłych graczy, a o rzecz całkowicie odwrotną. Aczkolwiek jestem rad, że ktoś chociażby poświecił jakieś minimum czasu - bo podejrzewam, że nie masz go zbyt wiele lub masz w wersji maksymalnie ograniczonej - aby cokolwiek zaproponować. Jakkolwiek jest to, cóż, nie sprawdzi się i tyle.

Magia w rangach to podstawa naszego myślenia odnośnie magii. Aczkolwiek nie będą to jakieś lasery z oczu, płomienne wskrzeszenia niby feniks czy inne półboskie zdolności. Coś przydatnego, niewielkiego i do użycia kontrolowanego. Zastanawiałem się nawet czy nie walnąć pola w profilu o dźwięczniej nazwie "Właściwości Rangi" czy czegoś w tym guście, gdzie będzie można wpisać ile użyć mocy ma postać na MIESIĄC i ile już ich WYKORZYSTAŁA, aby nie było sytuacji, iż użytkownik będzie się tłumaczył, że mocy nie użył (a użył) a administracja będzie przeczesywać dziesiątki postów, aby jakikolwiek dowód znaleźć.

Cytat :
+ Żadnych zmian rasy, zaczynasz jako kaczka kończysz jako kaczka, zaczynasz jako nietoperz kończysz jako nietoperz.
Myślę, że zmiana rasy mogłaby funkcjonować jako nagroda w konkursach, ale takich ogólnoforumowych i naprawdę bardzo rzadko. Nie chciałbym tak do końca zabronić ludziom zmiany rasy, aczkolwiek nie chciałbym, aby to było nagminne. Powinniśmy dojść do jakiegoś konsensusu.

Wskrzeszenia - zrobiłbym tak jak proponuje Nivis - reinkarnacja, która nie zachowywałaby wszystkich, wyłącznie połowiczne lub żadne wspomnienia z poprzedniego życia i która nie posiadałaby zdolności poprzedniej postaci (nie wliczając wynagrodzeń magicznych przyznanych na ogóle forum). Ewentualnie wskrzeszenie można byłoby uzyskać po wykonaniu jakiś tam misji/zadań, ale to za ŻYCIA postaci, więc jeśli ktoś by chciał mieć możliwość wskrzeszenia po śmierci to musiałby o tym myśleć na długo przed podobną ewentualnością.


Podejrzewam, że jak ktoś przeniesie swoją postać z SP to nie będzie problemu, w końcu to tylko nowa kraina, gdzie wspomnienia tak po prostu nie zginął. W końcu postać to postać, jeśli nie przenosisz mocy czy czegoś temu podobnego to myślę, że sprzeciwu nie będzie.
Powrót do góry Go down
Tenshi
Alfa Śniegu
Alfa Śniegu
Tenshi

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 5:33 pm

Ja raczej odnośnie rang myślałem o czymś co działa cały czas. Trochę podwyższona szybkość, wyostrzone zmysły czy coś w tym stylu. Nic więcej a wszystko inne z ogółu.

Choroby itp.

Szaman
Jest to osoba doskonale znająca się na ziołach. Nie tylko zajmuje się leczeniem ale także kontaktem z światem zmarłych. Potrafi zobaczyć duchy zmarłych postaci a także może używać telekinezy na mniejszych przedmiotach takich jak kamień. Szaman to osoba szanowana w swym stadzie, nie może zostać porwana (bo kto będzie leczył?) ani też nie może objąć stanowiska we władzy. Każdy z nich ma prawo do posiadania jednego ucznia, który co prawda nie potrafi jeszcze leczyć, lecz zioła zbiera całkiem sprawnie.

Zioła
Wszelkie zioła zbierane są przez szamana, lub jego pomocnika na świętej polanie. Występowanie oznacza jak wiele postów należy poświęcić na pozyskiwanie danego medykamentu. Są to:
~ Często - 1 post
~ Sporadycznie - 2 posty
~ Rzadko - 3 posty
~ Bardzo rzadko - 4 posty
Każdej sforze przypada jedno poszukiwanie dziennie, nawet jeśli nie zostanie ono wykorzystane, to nie przechodzi ono na dni kolejne.

Pokrzywa
Występowanie: Częste
Działanie: Posiada działanie przeciwkrwotoczne, korzeń łagodzi alergię.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 3 rośliny.

Krwawnik
Występowanie: Częste
Działanie: Jest środkiem dezynfekującym, pomaga w gojeniu ran otwartych.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 2 rośliny.

Oman Wielki
Występowanie: Sporadyczne
Działanie: Jest środkiem przeciwczerwiowym, pomaga także w dolegliwościach układu pokarmowego.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 3 rośliny.

Dziewanna
Występowanie: Sporadyczne
Działanie: Pomaga w poważniejszych chorobach układu oddechowego.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 2 kwiaty.

Lipa
Występowanie: Częste
Działanie: Pomaga na nosówkę i inne lżejsze choroby.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 5 kwiatów.

Skrzyp polny
Występowanie: Sporadyczne
Działanie: Pomaga na owrzodzenia, oparzenia, stłuczenia i inne dolegliwości skórne.
Ilość: Jednorazowo można pozyskać 2 rośliny

Świetlik łąkowy
Występowanie: Rzadkie
Działanie: Pomaga na schorzenia oczu.
Ilość: Jednorazowo można zebrać 1 roślinę.

Rdest
Występowanie: Rzadkie
Działanie: Przyśpiesza zrastanie kości
Ilość: Jednorazowo można zebrać 1 roślinę.

Mandragora
Występowanie: Bardzo rzadkie
Działanie: Jedna porcja soku łagodzi halucynacje na 3 dni
Ilość: Jednorazowo można pozyskać jedną roślinę

Dlaczego akurat szaman powinien potrafić korzystać z telepatii? To proste, a jak tymi swoimi łapkami weźmie kamień czy coś aby ugnieść mieszankę ziołową nie posiadając przeciwstawnego kciuka? To tyle w kwestii uzasadnienia.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 6:28 pm

Wedle Mnie 6 rang, nie licząc alf i bet, to by była liczba wystarczająca. Nie chcemy przepychu rang, tal jak tutaj. Poza tym można zrobić z 4 ogólne takie jak np: Medyk, Łowca, itd...

Bez zmian ras.


Reinkarnacja ok - ale za każdą reinkarnacją zostawałby jakiś ubytek, np: utrata pamięci, brak odczuwania uczuć [na stałe].

1 Reinkarnacja = utrata zmysłu.

2 Reinkarnacja = utrata pamięci.

3 Reinkarnacja = brak uczuć.


Za każdą reinkarnacją pies stawałby się coraz mniej psem, a coraz bardziej potworem, mutantem (np: zachowanie, charakter, zombie] - albo dzikus, antyspołeczny, stroniący od innych, nie baczy na gesty, tylko od razu atakuje, nie rozumie ich, bądź nie chce zrozumieć.

Jeśli następuje trzecia reinkarnacja, nawet dobry staje się zły.
Powrót do góry Go down
Ramzes
Drzewołaz
Drzewołaz
Ramzes

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 6:30 pm

464, zamysł jakoś do mnie nie przemówił. Jak na razie. Dla mnie to zbyt magiczne, liczyłam na coś bardziej przyziemnego.

6 rang na początek, by nie przeholować, najwyżej później się coś dorobi.

Bez zmian ras, jak już mówiłam.

Za reinkarnacją. Przykłady Wolva są bardzo dobre.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 6:32 pm

Mi by się podobała walka między - nocą, a dniem. To jest coś nowego, jak walki gangów.

Zwyczajne, niezbyt magiczne, po prostu ciekawe.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyPią Lis 22, 2013 10:15 pm

Ja jestem za reinkarnacją jaką opisał Wolv, bo to sprawdziłoby się zapewne. Tylko trzeba zapisywać w profilu która to już reinkarnacja postaci.


Co do zmiany rasy... za konkurs ogólnoforumowy mogłoby to nawet przejść, a może i za prowadzenie jakiejś wielkiej misji z własnej inicjatywy, dodałabym też jakiś czas - staż - spędzony na forum danej osoby, by nie było to jednak takie hop siup..?

Medyk zdecydowanie tym razem powinien być osobną rangą, na upartego może być dzielona między ową noc, dzień. A może też należeć głównie do tej pośredniej która właśnie chce być neutralna. Może wtedy grupy musiałyby nawet o zwykłego medyka walczyć, a leczenie to też nie byłoby coś banalnego, że tylko umawiasz się z medykiem na fabułę :3
Ale to już taka lekka aluzja...
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySob Lis 23, 2013 8:33 am

5 rang - głównych dla każdego stada, ogólnorozwojowych [Medyk, Tropiciel, itd].
5 rang - tylko dla stada, każde stado ma swoje.

np: rangi ogólne [dla każdego stada]: Medyk, Łowca, itd.
rangi tylko dla stad: np: dla jasności; Błysk? Światłość? dla ciemności: Mrok, Black Hole.
Powrót do góry Go down
Tenshi
Alfa Śniegu
Alfa Śniegu
Tenshi

Płeć : Male

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySob Lis 23, 2013 9:42 am

1. Czy ogólnie wszyscy olali moją propozycję odnośnie medycyny bo za dużo tekstu było i nie chce się czytać?
2. 5 rang ogólnych? To się w ogóle nie sprawdza już widziałem kilka razy. Raczej bym już to dał jak się upierać na rangi dodatkowe. Np. wojownik jako dodatek do rangi stadnej. Jeśli uzdrowiciele mają być tylko w jednym stadzie... mogłoby być.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptyWto Lis 26, 2013 9:52 pm

Ja ogólnie skomentowałam tego medyka pod to co napisałeś, ale pardon, rzeczywiście nie odniosłam się konkretnie do tego - że tak, podoba mi się zdecydowanie.
Taki podział byłby przejrzysty.
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 EmptySro Lis 27, 2013 1:00 am

Wydaje mi się, że to co 464 napisał miało być ironią, no ale dobrze...

Rangi wyjdą w praniu, tzn. raczej nie chciałabym teraz wychodzić z narzucaniem ich, chyba, że pojedziemy totalnym standardem - Alfy, Bety, Wojownicy, Tropiciele, Łowcy, Szamani, Medycy + jedna ranga ekstra, która rzeczywiście będzie związana z porą dnia.
+ stada będą sobie same wybierały jakie nazwy nadadzą swoim 'zwykłym' rangom. Nie muszą być przykładowo Tropiciele. Mogą być Zwiadowcy, Chodzący Śladem, czy cokolwiek innego.

Jeśli chodzi o pomysł Nivisa. Oddzieliłabym Szamana od Medyka. Chyba, że założymy, że Szamani są w Świcie i Zmierzchu (bo występuje stricte powiązanie z mocami pór dnia i cyklów), a Cień ma Medyków, którzy nie mają owego mistycznego powiązania, ale z braku owego musieli się wyszkolić w sztuce leczniczej na wyższym poziomie, by pomagać. Oboje umieją leczyć, ale Szaman zajmuje się w większości sprawami duchowymi, a Medyk zabiegami medycznymi. Razem tworzą team idealny, ale będąc osobno i tak muszą się uciekać do swojej pomocy.
Samych ziół nie dotykam na razie, aczkolwiek nie mam zastrzeżeń.

Do zmian rasy, jakichkolwiek, jestem na nie. Wybierasz raz i tyle. Na tylu forach nikt nawet nie wspomina o takiej możliwości i nikt za tym nie płacze.

Odnośnie reinkarnacji podoba mi się system z degradacją postaci. I tak wszyscy wiemy, że jeśli rzeczywiście śmierć będzie zbierać obfite żniwo to (prawie) wszyscy będą się pozbawiać smaku, ale już przeboleję.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty
PisanieTemat: Re: Nowe forum nowe życie..   Nowe forum nowe życie.. - Page 4 Empty

Powrót do góry Go down
 

Nowe forum nowe życie..

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 4 z 5Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

 Similar topics

-
» Życie po Śmierci
» Sprawy Forum
» Regulamin forum StadoPsów
» Administracja nowego forum
» Porywania - największa atrakcja forum

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Na początek :: Sprawy Forum-