Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share
 

 Taka tam propozycja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Azrael
Samotnik
Samotnik
Azrael

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySob Gru 14, 2013 11:07 pm

Aktywność jest taaak wielka, że pozwoliłam sobie założyć nowy temat, coby nie zostać niezauważoną.

Na wszystkich forach na mf pojawił się taki oto komunikat:
Cytat :
Komunikat Mojeforum.net
Ważna informacja: serwis mojeforum.net kończy działalność w dniu 15.01.2014.

Moja propozycja jest taka: ściągnąć bazę danych starego SP: http://stadopsow.rpgforum.pl/ i wrzucić na jakiś darmowy serwer, żeby nam to wszystko nie zniknęło. To by było trochę przykre, gdyby nagle wszyscy utracili swoje stare posty etc. i już nigdy nie mogli do nich wrócić, nie uważacie?
Powrót do góry Go down
http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Shin Gaiden
Lazurowy Kieł
Lazurowy Kieł
Shin Gaiden

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyNie Gru 15, 2013 5:11 pm

To był by dobry pomysł, ale nasuwa się tu jedno zasadnicze pytanie. A mianowicie: Jaki jest sens tego czynu? Przecież i tak nikt już nie pisze na fabule, więc po co to robić? Dla stworzenia pozorów, że SP nadal tryska życiem?

Cóż, z każdej sytuacji jest jakieś wyjście i ta nie jest wyjątkiem. Oto co proponuję zrobić. Proponuję PORUSZYĆ FABUŁĘ. Tak, ale sami tego nie zrobimy. Potrzebujemy najważniejszej części forum, UŻYTKOWNIKÓW, GRACZY. Powiedzcie mi kochani, czy to całe przenoszenie z wxv w ogóle miało jakkolwiek sens? Czym różni się upadłe SP na wxv od upadłego SP na forumpolish? NICZYM, to nadal jest upadłe SP.

Ale tak jak stłuczony dzbanek da się posklejać, połamaną nogę od krzesła naprawić i przewróconą lampę postawić, tak SP da się uratować. Ale jak posklejać dzbanek, naprawić nogę od krzesła czy nawet podnieść lampę, skoro nikt nie ma ochoty tego zrobić? Tak samo jest z forum. Tak jak do zbudowania wspaniałej willi potrzeba murarza, tak do uratowania SP potrzeba również ADMINISTRATORA, kogoś kto weźmie użytkowników pod swe skrzydła i jak woźny w szkole podpowie co i jak zrobić. Ale... gdzie jest administrator? Kim on jest? Może jemu już nie zależy?

Jeśli Wam nadal zależy na tym forum, to i ja chętnie pomogę. Możecie pisać do mnie na PW, bo będę tu zaglądać.
Powrót do góry Go down
Azrael
Samotnik
Samotnik
Azrael

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyNie Gru 15, 2013 5:47 pm

Um, nie. Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, ze na starym SP znajduje się 814831 postów napisanych w przeciągu kilku lat. To są całe historie postaci, do których co poniektórzy zdążyli się przywiązać. Jestem osobą sentymentalną i naprawdę byłabym wdzięczna, gdybym wciąż mogła wrócić do swoich starych postów - choćby po to, żeby przypomnieć sobie jakieś wydarzenie, które było istotne dla postaci, a nie jestem pewna jego przebiegu. Albo żeby uśmiechnąć się na widok znajomych avatarów. Albo po prostu nie mieć tego poczucia pustki, że po czymś, co stanowiło kawał mojego życia, nie pozostał nawet ślad.

Nie mówię teraz o odnawianiu SP. Chcecie - róbcie to, jestem za tym całym sercem. Więcej niestety nie mogę zrobić, bo jestem w klasie maturalnej i mam mnóstwo roboty.
Ja po prostu nie chcę stracić historii swoich postaci. Tylko admini mają dostęp do kopii bazy danych, którą można później wrzucić gdzieś indziej, żeby to wszystko nie zniknęło. Jeśli nie mają ochoty się w to bawić, to niech mi ją podeślą, a sama wrzucę forum na inny serwer tylko po to, by ocalić to wszystko, co było tworzone od 2007. I można to zrobić do 15 stycznia, później stare SP zupełnie zniknie z internetu.
Powrót do góry Go down
http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Shin Gaiden
Lazurowy Kieł
Lazurowy Kieł
Shin Gaiden

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyNie Gru 15, 2013 5:54 pm

Cóż, skoro tak stawiasz sprawę, to przyznaję iż ja również często zaglądam na stary adres i byłabym rada, gdyby administracja przeniosła bazę danych.

Rozumiem Cię, ja też bym chciała, by SP znów było tym za co brałam je kiedyś. Wielkim najwspanialszym rpg'em o psach i już nawet pisałam do pewnej osoby.
Powrót do góry Go down
Forneus
Inkub
Inkub
Forneus


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyNie Gru 15, 2013 6:06 pm

tak, zgadzam się z tym. Też jestem za tym, aby pobrać kopię z sp na mf i wstawić ja gdzieś indziej bo faktycznie szkoda to wszystko stracić.
Powrót do góry Go down
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
Ritsu

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyPon Gru 16, 2013 6:54 pm

Jeśli chodzi o przeniesienie bazy danych to jeżeli taka jest wasza wola i tego chcecie (bo mnie to akurat rybka, ja mniej-więcej pamiętam przebieg większości rozgrywanych na tamtych sp sytuacji) to mogę dogadać się z Fenrirem, aby on lub ktokolwiek kto posiadał tam administratora zajął się przeniesieniem tego na jakiś serwer, aby ze względów sentymentalnych pozostało coś, co jest dla niektórych ważne. Nie będzie to może forum do grania, acz żeby sobie zajrzeć, poczytać et cetera - jak najbardziej.
Powrót do góry Go down
Azrael
Samotnik
Samotnik
Azrael

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptyWto Gru 17, 2013 1:23 pm

I właśnie o czymś takim mówię.
Z doświadczenia wiem, że takie przenoszenie nie jest łatwe, ale powinno być wykonalne... Jest kilka serwerów, na które dałoby się wrzucić bazę danych bez ryzyka zniknięcia po miesiącu, np. cba.pl, 000webhost.com, Friko czy keed.pl. To już wedle uznania, ja się na tym aż tak dobrze nie znam.
Powrót do góry Go down
http://www.krollewpbf.aaf.pl/
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 4:19 pm

Jestem za. Sentyment jest wielki, przynajmniej dla niektórych. Warto to uszanować ^^
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:21 pm

Ale przecież można było wrócić na wxv, tam są wszystkie dane, i w ogóle...
Powrót do góry Go down
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:23 pm

No nie do końca. Niektórzy z mf nie przenosili się na sp. Prawda?
Powrót do góry Go down
Forneus
Inkub
Inkub
Forneus


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:25 pm

Wolverine napisał:
Ale przecież można było wrócić na wxv, tam są wszystkie dane, i w ogóle...


Odyś nie chodzi o powrót, tylko aby ściągnąć kopię z mf, bo mf od 15 stycznia przestanie całkiem działa = usunięcie całego starego sp, szkoda trochę, nie? Dlatego lepiej przenieść je na darmowy serwer, aby było co powspominać chociażby.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:26 pm

W ogóle na czym polega przeniesienie bazy danych? chcę się wdrążyć...
Powrót do góry Go down
Forneus
Inkub
Inkub
Forneus


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:27 pm

przeniesienie wszystkiego jak pozostało, czyli wszystkich tematów, postów, użytkowników i ogólnie wszystko wszystko xd
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:31 pm

Czyli 'Nowe' Stare SP z postami? to co było na MF? np: Cormercal - Posty: 4451 - Które miał na MF.
I tam będziemy grali?
Powrót do góry Go down
Forneus
Inkub
Inkub
Forneus


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:32 pm

Znaczy, czy grali to nie wiem. Chyba raczej nie, będzie tylko dla wspomnień, chociaż jak dla mnie można by tam grać dalej, no ale ... xd
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:32 pm

Cóż, ja nie wiążę żadnych wspomnień z mf bo mnie tam nie było, ale rozumiem jak niektórzy chcieliby móc to powspominać. Zatem jestem za przeniesieniem danych z mf na jakąś domenę


Wolv, to chyba chodzi TYLKO o przeniesienie by nie zniknęło, czyli w sumie przerzucanie "kupki śmieci"
Powrót do góry Go down
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:33 pm

Ritsu napisał:
Nie będzie to może forum do grania, acz żeby sobie zajrzeć, poczytać et cetera - jak najbardziej.

Nie. Nie będziemy tam raczej prowadzić fabuły.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:33 pm

Ja bym też zagrała. Zresztą, jakoś szłoby zwołać ludzi, to nie problem.
Powrót do góry Go down
Forneus
Inkub
Inkub
Forneus


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:38 pm

No cóż, najpierw trzeba by poprosić któregoś admina, aby przeniósł bazę, póki jest okazja xd
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:40 pm

Napisałam do Grey'a sms'a. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie nam odpisze tutaj.
Powrót do góry Go down
Fenrir Greyback
Dym
Dym
Fenrir Greyback


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:46 pm

Jesteem, jestem mam niezły zapierdziel teraz wybaczcie za brak czasu. Ja jestem jak najbardziej za przeniesieniem kopii forum na inny serwer, ta kopia jest niestety baardzo duża i sporo to zajmie więc liczcie się z tym, że nie przeniosę jej w tym momencie od tak. Dlatego.. dajcie mi czas do.. piątku? Wtedy będę miał sprawny komputer, którym będę mógł operować i przenieść kopię.

Ach i to nowe forum co robimy mam zamiar dokończyć w okresie świątecznym, mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc.
Co do reaktywacji SP to zastanowie się jeszcze nad wxv, pogadam z ludźmi.
Powrót do góry Go down
Ishyria
Alfa Ognia
Alfa Ognia
Ishyria

Płeć : Female

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:50 pm

Fen pomóc Ci z tym jakoś tzn z bazą danych? Choć pewnie lepiej nie gmerać przy tym w pare osób; o
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:52 pm

Cóż... Czasu nie braknie, Grey. Porób co masz porobić, zaczekamy.

Co do nowego forum, ja zawsze pomogę.
No i wxv, bardzo bym chciała powrotu tam, gadałam z kilkoma osobami i one też były za. Grey Ty jako G.A masz decyzję ostateczną.
Powrót do góry Go down
Fenrir Greyback
Dym
Dym
Fenrir Greyback


Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:54 pm

Lepiej, żeby jedna osoba miała to na kompie by potem kombinować i nie sklejać ;D ja zaraz to zobaczę czy uda mi się wgrać na tego kompa a jak nie to popróbuje w domu na moim lepszym.

Wolv pogadamy o tym na gg.
Powrót do góry Go down
Wolverine
Zjadacz Grzechów
Zjadacz Grzechów
Wolverine

Płeć : Male

Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja EmptySro Gru 18, 2013 5:57 pm

Grey, ale też dana osoba musi mieć panel na MF.

Okey.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Taka tam propozycja Empty
PisanieTemat: Re: Taka tam propozycja   Taka tam propozycja Empty

Powrót do góry Go down
 

Taka tam propozycja

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Na początek :: Sprawy Forum-