IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Moce specjalne.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Eljasz
Podmuch
Podmuch
avatar


PisanieTemat: Moce specjalne.   Pon Lip 22, 2013 4:37 pm

Zamrożenie Czasu
Kontrola zawsze była domeną mocy najtrudniejszej do opanowania. Potrzeba koncentracji, wieloletni trening i niezachwiana w niczym chęć oddziaływania wolą na coś, co od dawien było poza naszym zasięgiem to warunki potrzebne do wykorzystania pradawnych sił. Czasu nikt nigdy nie może kontrolować w pełni, według własnej woli i według własnych reguł. Śnieżne psy posiadły tę zdolność jeno w minimalnym stopniu, potrafiąc wstrzymać przepływ na obszarze, w którym się pojawią lub na którym już obecnie są. Jest to proces wymagający i niezmiernie szybko wykańczający ciało, dlatego trwa wyłącznie 2 posty (Post 1 zamrożenie + dowolne działania kontrolera, Post 2 dowolne działania kontrolera + koniec mocy). Zatrzymane zostaje wszystko (prócz kontrolującego), łącznie z wiatrem czy dźwiękiem; wszystko jest nieruchome, prócz myśli, które bezwolnie przepływają przez mózgowia psowatych.


Nawiedzenie - wielu mówi, że ta moc jest prosto od Valestila, który postanowił w jakiś sposób nagrodzić śnieżne psy. Jest to moc dla osobników tylko o mocnej sile woli, byle kto nie może jej posiadać gdyż może się to skończyć nawet trwałym uszczerkiem nie tylko na zdrowiu psowatego ale i także na psychice. Moc pozwala na komunikowanie się ze światem zmarłych, posiadacz tej rangi może otworzyć tzw 'portal' do świata zmarłych i wywołać z nich duchy. Lecz jest także zła strona posiadania tej mocy, czasami psu mogą zostać podesłane złe wizje, które powodują, że traci on zmysły a może nawet zapaść w wieczny sen. Nadużywanie tej mocy może prowadzić nawet do śmierci naszego psowatego. Moc jest związana silnie z Pegazem, dlatego mogą ją posiadać tylko jego wybrańcy o twardych nerwach. Ponadto posiadający ją pies zostaje pozbawiony wszelkich uczuć.

Śnieżna Marionetka - podobno związane jest to ze starożytnym rytuałem, który polega głównie na tym by stworzyć marionetkę dowolnego psa posiadając coś co należy do niego (włos, kawałek pazura). Oczywiście stworzenie takiej marionetki wykorzystuje wiele energii i pracy. Wykreowanie jej wymaga dwuch sesji po trzy posty. Stworzona przez psa marionetka jest odzwierciedleniem jego przeciwnika, wszystko co stanie się marionetce przytrafia się także przeciwnikowi z którego ta marionetka jest zrobiona. Oczywiście, nie można pozbawić kogoś życia z ich pomocą, gdyż mają one za małą moc. Posiadacz Marionetki może kontrolować ruchy swojego wroga. Marionetka może zostać wydarta z łap dzierżącego ją, a wtedy jej czar pryska. Marionetki można się także pozbyć spalając ją.

Szron - Siły natury bywają niezwykłym wynagrodzeniem dla tych, którzy zasłużyli, wszelako zrodzeni z niej mamy możliwość czerpanie sił witalnych jak i dobroci, a ona zarządza zapłaty tylko w obliczu śmierci. Czasu jest więcej niźli się wydaje. Szron to zjawisko pogodowe, piękne dla oka, zwyczajne. Pospolita linia rysunku przyrody. Zdawałoby się, iż nic niezwykłego za sobą nie niesie. Cóż, myli się ten, kto jest zamknięty na wszystko i podąża ograniczeniami. Ta moc mimo swej delikatności, jest bardzo skuteczna jak i niezwykła, przez co bardzo groźna. Pies będący zaatakowanym, nagle pokrywa się nim i staje się przeto niewidzialną masą, która zadaje bardzo zabójcze ciosy. Raz jeden w tygodniu atakuje, jednakże o sile znacznej, odejmując 20 punktów życia i ponownie widzialnym się stając, jednakże jeśli ciosu nie zada, nadal pozostaje niewidzialnym. Ponadto, dotknięcie szronu na jego ciele kończy się okropnym poparzeniem, albowiem działa on niczym najbardziej rżący kwas, pozostawiając rany głębokie i bolesne.

Clair de lune - Wilk wyjący do Księżyca nie jest zjawiskiem dziwnym. Jednakże pies czerpiący z niego siłę i odżywiający się jego blaskiem? Być może, przecie to niezwykłe. Moc ta jest związana z Księżycem jak dziecko z matka, wiele odeń zależy. Pies aktywujący ją, ma właściwości już Srebrnego Istnienia, bardzo oddziałuje na grawitację. Odpycha od siebie każde istnienie, przez co nikt nie może doń podejść, bądź przyciąga, jeżeli chce zadać konkretny cios. Jest to zależne od jego humorów. Jeżeli w pobliżu jest woda, potrafi stworzyć potężne tsunami, które odbiera 30 punktów życia, jeżeli skierowane zostanie na przeciwnika lub przeciwników, bo ma bardzo szerokie pole ataku. Głównym atutem tejże mocy, jest jednak blask, który oślepia przeciwnika na tydzień bez wyjątków, przez co ten staje się bezbronnym pieskiem podatnym na ataki z wszelakich stron. Przed oślepieniem pies może doprowadzić również do bardzo groźnego ataku serca, mieniąc się szaleńczo, oddziałując na ciśnienie, przyspieszając przypływ krwi jak i kurcząc żyły w odpowiednim momencie. Nie jest to atak do wybronienia, a użyty zabiera zaraz 50 punktów życia. Jednakże dobrodziejstw tej mocy można używać tylko podczas pełni księżyca.

Syberion - Każdy zna Syberię, krainę, w której temperatura nigdy nie utrzymuje się w plusowych ryzach, zaś wszelakie życie obumarło bądź próbuje funkcjonować. Widowiskową formą tej mocy jest zamrożenie wszystkiego, oprócz istot żywych, na okres postów 6. Jest to forma typowo obronna, której zadaniem jest utrudnić poruszanie się przeciwnikom. Wyróżnia się jeszcze atakującą, gdzie ów moc ulega znacznemu przekształceniu. Pies, raz w tygodniu, chcąc zaatakować wykształca potężny sześcian, w którym zamyka od jednego do trzech wrogów. Ów figura gwałtownie się kurczy, zadając niewyobrażalny ból fizyczny i dobierając 20 punktów życia. Zawsze kończy się złamaniami przynajmniej jednej kończyny i kilku żeber, a jest to okrutna konsekwencja jak i zabawa, w zależności od typu osobnika, który używa ów moc.


Posiadacze: ...;
Skrzydła Śniegu: ...;
Nawiedzenie: ...;
Śnieżna Marionetka: ...;
Szron: ...;
Clair de lune: Ashira, Summamisen
Syberion: ...;


Opisy:
Nawiedzenie, Śnieżna Marionetka by Durzo Blint
Szron, Clair de lune, Syberion by Thanatos
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Moce specjalne.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Moc, Magia i Artefakty
» Umiejętności, Kryształy i Moce
» Skadi

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Śniegu :: Informacje o Sforze :: Dodatki i Wynagrodzenia-