Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share
 

 Moc Sfory

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Orchidea
Alfa Lasu
Alfa Lasu
Orchidea

Płeć : Female

Moc Sfory Empty
PisanieTemat: Moc Sfory   Moc Sfory EmptyNie Wrz 08, 2013 4:29 pm

S Z C Z E N I A K I
Na najmłodszych przedstawicieli stada również spłynęła łaska Matki Natury, obdarzając ich pojęciem o swych wyjątkowych, aczkolwiek początkowo mocno ograniczonych mocach. Niewyćwiczony przez starszego od siebie i bardziej doświadczonego nauczyciela szczeniak ma możliwość jedynie odczuwania tzw. "Echa Natury", które napełnia przeczuciami i ułatwia orientację w terenach obfitych w roślinność. Umiejętność ta jest jednak niekontrolowana, chociaż można postarać się ją przywołać poprzez wystarczającą koncentrację. Co potrafią zaś młode, które zostały w sztuce magii specjalnie douczone? Potrafią one spowodować niewielki wzrost roślin. (np. otwieranie się pąków kwiatów) Kiedy jednak stracą nad nim panowanie roślina może zwiędnąć, a także osiągnąć nieoczekiwane rozmiary oplatając się wokół niedoszłego magika.


R A N G I . Z W Y K Ł E
Psy doroślejsze i bardziej dojrzalsze są też bardziej wyczulone na wołania i prośby Natury, zaczynają także rozumieć języki niektórych leśnych zwierząt - głównie tych niewielkich. Ich kontrola nad roślinami zwiększa się - dobrze wyuczone i skoncentrowane psy (co najmniej 2-3 próby takich zaklęć) potrafią ponad dwukrotnie zwiększyć wielkość roślinności, a także niekiedy naginać ją według własnej woli, przykładowo tworząc wokół siebie ściany ochronne czy formując je w niezwykłe kształty. Kontrolowanie roślinności męczy jednak takowego Leśnego toteż swych bardziej zaawansowanych umiejętności może używać jedynie raz na dwa dni inaczej boleśnie odbije się to na jego punktach zdrowia. Co jeszcze? Pies dostrega również przydatne zastosowania wielu roślin - wie które są dobre do leczenia, a z których sporządza się trucizny. Skąd? Podpowiada mu to sama natura, zatem nierzadko się myli - choć i to się zdarza.

R A N G I . S P E C J A L N E
Pies ten jest na tyle doświadczony, iż wsłuchiwanie się w głosy natury nie sprawia mu żadnego problemu - często rozmuje razem z nią, a jej "myśli" wskazują mu drogę oraz w nielicznych przypadkach ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Kontrola nad roślinnością również staje się łatwiejsza, toteż można z niej korzystać tym razem codziennie. Zna się również na ziołach i roślinach leczniczych, a własna kreatywność pomaga mu w tworzeniu coraz to bardziej skomplikowanych naparów. Rozumie on także języki leśne - wyjątek stanowią te najtrudniejsze. Oprócz wspomnianych wcześniej zdolności, pojawiają się także nowe. Posiadacz rangi specjalnej jest wstanie wprawiać ziemię w drganie, a 3 razy w tygodniu również jest w stanie tworzyć długie szczeliny i pęknięcia w glebie. Muszą jednak uważać, inaczej bowiem magia lasu zwróci się przeciwko nim. Posiadają również nierozwiniętą zdolność: są świadomi nurtów Energii Lasu, którą można kształtować, nie potrafią jednak wykorzystywać jej potencjału.

R A N G I . E X T R A
Posiadają wszelkie zdolności swoich poprzedników, są jednak o krok dalej. Potrafią bowiem kontrolować Energię i naginać według własnej woli dzięki czemu są w stanie leczyć drobne rany takie jak otarcia i przecięcia. Ich szczególną zdolnością jest jednak "Pożyczanie" umysłów zwierząt - przebywanie w nich i oglądanie świata ich oczyma, a także zrozumienie myśli i odczuć danego zwierzaka. Nie można jednak owych umysłów kontrolować - niektórzy co prawda osiągnęli taki poziom umiejętności, zazwyczaj jednak uważają ją za zdbędny dodatek. Posiadają również niejakie zdolności telekinezy, potrafią bowiem podnosić kawałki gleby, a wraz z nią przedmioty czy nawet paru psowatych. Jest to jednak niebezpieczna umiejętność i dostępna dla psa jedynie 2 razy w tygodniu.

R A N G I . W Ł A D Z Y
Pary Alf, Bet i Starszyzna są często najbardziej obeznanymi w magii osobnikami w stadzie. Posiadają wszelkie umiejętności swych poprzedników, mają jednak dwie unikatowe cechy: po pierwsze na okres krótkich 4 postów mogą raz na tydzień zmienić się w dowolne zwierzę - jednak nie może ono być o wiele większe niż oni sami. Drugą cechą jest umiejętność posługiwania się Energią i kształtowania ją w tarczę obronną czy też w strumienie mocy - umiejętność posługiwania się daną materią jest ograniczone jedynie przez ich kreatywnośc, wyczerpuje jednak każdego psa toteż nie może być używana często, jedynie dwa razy w tygodniu i jedynie w celach obronnych. Zachłanne i nieostrożne używanie mocy może odbić się na punktach hp oraz charakterze magika. Brak samokontroli prowadzi również do utracenia zmysłów i tym samym do stania się niezwykle niebezpiecznym względem innych.
Powrót do góry Go down
 

Moc Sfory

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Moc Sfory
» Moc Sfory Śniegu
» Moce Sfory
» Symbole Sfory
» Odejście ze sfory.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Lasu :: Punkt Informacyjny :: Informację o SL-