Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share
 

 Strumyk

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorWiadomość
Vammaiset
Rosa
Rosa
Vammaiset

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyNie Lis 10, 2013 11:07 pm

Uśmiechając się spojrzała na nietypowe zjawisko i merdając ogonem podeszła do samicy.
-Dobry wieczór, pani tu w wodzie mieszka?-zapytała śmiejąc się przyjaźnie.-Cóż, ja gustuję raczej w leśnych mieszkankach, ale o gustach się nie dyskutuje.-mrugnęła łobuzersko i nie dając nowo poznanej dojść do słowa powiedziała-Ach, przepraszam nie wyjawiłam imienia. Proszę mi mówić Vammaiset.-i znów zaczęła się lekko śmiać po czym otrzepała jeszcze troczę futro i usiadła przed nią ciągle się uśmiechając.
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyNie Lis 10, 2013 11:20 pm

Nietypowe zjawisko? Ah, do ekstrawagancji Tancerki zdążyli się już mieszkańcy tej zielonej krainy przyzwyczaili, ale kim była owa rozgadana istota deklarująca się jako leśna panna? Ciekawość, ciekawość.
- W wodzie. Tak. Zazwyczaj. Dużo czasu spędzam w wodzie. Lubię. - A proszę, proszę. Znalazły się dwie rozgadane w tym szalonym świecie. Choć jeśli Cerrilasar chcieć by sprawiedliwość oddać to trzeba stwierdzić, że od stanów nadmiernej gadatliwości do przesadnego milczenia przeskakiwała z dnia na dzień. Niestabilna była.
- Vammaiset. Ładnie. Ja jestem Cerrilasar, ale większość mówi mi po prostu per Cerra. - Zbliżyła się doń, a ociekała wodą niezmiernie, bo oczywiście się nie otrzepała. Lubiła być mokra, nawet jeśli oznaczało to zimno. Ferrus wiele ją nauczył.
Powrót do góry Go down
Vammaiset
Rosa
Rosa
Vammaiset

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyNie Lis 10, 2013 11:34 pm

Uśmiechnęła się szeroko i ni z tego ni z owego palnęła:
-Ja kocham wszystko: las, wodę, śnieg i ogień.-Nie wiedziała, że to są cztery ze stad w tej krainie, w ogóle Vamma nie miała pojęcia gdzie się znajduje i szczerze mówiąc miała to gdzieś, znalazła tu znajomą i jej się podobało to co się będzie przejmować? Hakuna matata!
-Miło mi Cię poznać Cerr.-Cóż za szybkie przejście na ,,Ty''. Vamma mogła się wydawać jakaś chora z tymi swoimi zachowaniami, ale co poradzić? Taka już była.
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyNie Lis 10, 2013 11:42 pm

- Miałam takiego, pewnego, bardzo ciekawego znajomego z Lasu. I takiego z Ognia. I z Wody też w zasadzie - rozmarzyła się nagle na wspomnienie owych znajomych z różnorakich terenów i stron. Zachowywała takie wspomnienia w umyśle jak małe perełki. Tutaj tarzanie się po kwiatach z nieznajomym z Lasu, tam deptanie leżącego na ziemi Patcha, a z innej okazji bycie małym dzielnym stręczycielem starego staruszka z Ciernia. Kochała Peda za bycie starym staruszkiem. Niestety jak to z nimi bywa - znikł niespodziewanie i zostawił Iskierkę zupełnie samą na tym świecie... No niezupełnie. Miała też Ferrusa, ale bóstwo wodne trudno nazwać dobrym towarzystwem. Raczej podejrzanym. - Ale ze Śniegu nikogo. Tam po prostu nie ma nikogo ciekawego.
Straszną obelgę nasza Cerra wypowiedziała. Jak to dobrze, że nie było tu żadnych Ashir ani innych Jaskrów, co by ją zjedli żywcem.
- I mi Ciebie również - odparła wesoło, zaś głosik w jej głowie spytał cichutko 'wolisz ją pieczoną, czy gotowaną?' co z pełnym entuzjazmem zignorowała. - Jesteś tu od niedawna? Nie spotkałam się wcześniej z Twoim zapachem. A dużo biegam. Wszędzie w zasadzie. Więc i wonie same do mnie przychodzą.
Logika niezbita.
Powrót do góry Go down
Vammaiset
Rosa
Rosa
Vammaiset

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyNie Lis 10, 2013 11:57 pm

-Jak to z ognia, wynurzył się z płomieni?-nie była to ironia, lecz ciekawość. Z lasu ok, ze śniegu też ewentualnie mógł ktoś na biegunie mieszkać, ale z ognia?
-Przybyłam tu dzisiaj i planuję już tu zostać. Nie chcę już biegać po świecie w poszukiwaniu...-tu Vamma złapała się za język, nie mogła jej przecież powiedzieć, że szuka jakiegoś szczeniaka, któremu mogłaby dać dom i opiekę. Vamma była wysterylizowana i musiała się z tym pogodzić- Tak na prawdę niczego.-dokończyła po chwili, miała nadzieję, że Cerr nie będzie się dopytywać.
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyPon Lis 11, 2013 12:09 am

- Nie, ale chyba by mógł. Nie pytałam nigdy czy by się dla mnie podpalił. - Usiadła sobie na zadku cała przeszczęśliwa ze swej dedukcji. Nie dostrzegła, że Vamma nie skojarzyła ognia z nazwą stada, a jedynie żywiołem. Cóż, niedomówienia to rzecz codzienna i spodziewana. Zwłaszcza w królestwie Cerry, to znaczy w jej małym móżdżku. Jakoś nigdy nie potrafiła dojść do żadnych rozsądnych decyzji, kiedy dyskutowała sama ze sobą. Tak zwyczajnie było.
- Biegać po świecie? A ja bym chciała. Zawsze marzyłam o tym, żeby stąd uciec gdzieś daleko. I wrócić, jak już będę mieć materiał godny opowieści. Ale nigdy nie odeszłam. - Bo zawsze było coś do zrobienia, bo jej obecność była wymagana, a w końcu - bo została samotną panią Wody dzierżącą w drżących łapkach los całej Sfory.
Całość zaś przypominała jej o jeszcze jednym znajomym. Z Mroku. Nihil mu było na imię i spotkała go tylko raz. Zauroczył ją swoimi opowieściami o wędrówkach duszy bez ciała, a potem przepadł bez słowa. Nigdy mu tego Cerra nie odżałowała.
Jak tak teraz jej owi znajomkowie przez myśl przebiegali to bardzo wielu takich było, którzy przepadli już. Być może na zawsze.

Powrót do góry Go down
Vammaiset
Rosa
Rosa
Vammaiset

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyPon Lis 11, 2013 12:42 am

-Ja jednak uważam, że lepiej jest żyć e jednym miejscu... Doświadczenie mnie tego nauczyło.-Tak, Gdyby nie uciekła z domu miałaby może szczeniaki, a tak? Cóż tu mówić.
-Tu możesz mieszkać, masz dom rodzinę, a w świecie oni nagle wydają się być tak daleko. Ja uciekłam z domu i wiele mnie to kosztowało.[b]-Powiedziała ze smutkiem, ale jako że nie była z tych co to lubią się smucić uśmiechnęła się i rzekła-Ale teraz obie jesteśmy tu, i powinnyśmy się z tego cieszyć.[b]
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyPon Lis 11, 2013 12:55 am

- Mnie stagnacja doprowadza do bólu żołądka. Znam każdy kąt tej krainy i tylko rzeczy nowe potrafią mnie zadowolić. Ze starymi się obyłam. - I była to w zasadzie prawda. Wiele rzeczy czarowało ją rok w rok tak samo (jak chociażby kwitnące kwiaty), ale w wielu nie znajdowała już krzty oryginalności. Nadal ją cieszyły, ale nie potrafił wypełnić serducha satysfakcją. - Dom. Dom to dobra rzecz. Mam dom. Swoją Sforę, swoje leże, swój kawałek kaplicy. A rodzina? Nie wiem. Nie jestem w tych sprawach ekspertem.
Mała Cerra wciąż chowała w sobie żal do rodziców za okropne dzieciństwo. Żal za to, że śniła o nich koszmary. Miała też żal do ukochanego brata. Za to, że zostawił ją na tym padole samą. Iskierka nie miała prostego życia, ale jakieś wewnętrzne spaczenie pozwalało jej pozostawać po jasnej stronie mocy. Tragedie rozgrywały się w jej snach, a nie na jawie.
- W zasadzie tak. Jest wiele powodów do radości. - Uśmiechnęła się szeroko. Była wzorowym przykładem radosnego obywatela. Cieszyły ją najmniejsze bzdury. - Tylko szkoda, że już zima niedługo. Jak kry są na strumyku to łatwo o guza jak się nurkuje. Wolałabym jesień. Wtedy wszędzie wody pełno, bo i śnieg topnieje. Cudowny czas.

//Ja uciekam, bo kota jutro muszę z samego rana wypuścić. Miłej nocy. I jbc możesz wyjść, co bym Cię tu nie trzymała do jutra. ;3
Powrót do góry Go down
Vammaiset
Rosa
Rosa
Vammaiset

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyPon Lis 11, 2013 2:18 am

-W sumie racja... Do zobaczenia.-powiedziała tylko i odeszła, bo sen ją morzył

zt
Powrót do góry Go down
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
Cerrilasar

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptyPon Lis 11, 2013 6:09 am

A i ona znikła niedługo potem zanurzając się w wodzie ciemnej. Odpłynęła w dal.

zt.
Powrót do góry Go down
Claryssa
Córka Lasu
Córka Lasu
Claryssa

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptySro Lis 13, 2013 4:24 pm

Nie bardzo wiadomo, po co Claryssa tu przyszła. Musi więc wystarczyć fakt, że to zrobiła. I już.
Suczka rozejrzała się uważnie po otoczeniu. Ładna okolica. Woda, drzewa...
Wolnym krokiem podeszła do strumienia i zanurzyła w nim pysk, pijąc. Ciekawe, gdzie właściwie się znalazła tym razem? Tutaj też ktoś mieszka, czy też jest to miejsce dla wszystkich? Hmmm...
Clary przestała pić, po czym położyła się na brzegu strumyczka. Jedną z łap zamoczyła w wodzie, pozwalając bystremu nurtowi obmywać ją.
Powrót do góry Go down
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptySro Gru 18, 2013 4:45 pm

Sucha trawa zachrzęściła. Powietrze zostało roztargane przez ruchome ciało. Charcica spokojnie rozpatrywała sens istnienia. Albo raczej... Rozglądała się za poszukiwaniem żywej duszy. Ostatnio Psia Kraina okropnie się zacinała. Jak w jakimś starym, zepsutym filmie. Kilka scen było bezmyślnie wyrwanych, straconych w kontekście ogólnej ślepoty psiej... I ludzkiej.
Nagle odbiła się dynamicznie od ziemi, lądując przy jakiejś przesuszonej stercie, nierozłożonych liści.
Powrót do góry Go down
Shin Gaiden
Lazurowy Kieł
Lazurowy Kieł
Shin Gaiden

Płeć : Male

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptySro Gru 18, 2013 5:17 pm

Przyszedł
-O, Unadae. Cieszę się, że jest jeszcze ktoś w tej krainie.-Uśmiechnął się do Aksy
Powrót do góry Go down
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
Aksa

Płeć : Female

Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 EmptySro Gru 18, 2013 5:31 pm

Bezwartościowym wzrokiem wpatrywała się w radosne słowa, które beztrosko utrzymywały się w powietrzu tworząc coś typu ''Patrzcie! Jestem taką szczęśliwą literą!'', co ewidentnie nie pasowało Cancrie. Podniosła powoli łapę, jakby chcąc postawić jakiś ważny krok. Między ziemią, a piekłem. Między eterem, a rzeczywistością. Wiatr rozszarpał kilka pogmatwanych kosmyków sierści, a kończyna wykonała jeszcze dwa ruchy, poruszając za sobą całe ciało. Położyła się.
- Aep Quat. - spojrzała nań przeciągle. - Ja jakoś niezbyt. - możliwe, że był to błąd. Po tylu 'zastojach' ''towarzyszy'' przy rozmowie, fajnie a raczej dobrze jest spotkać kogoś... żywego.
Powrót do góry Go down
Sponsored content




Strumyk - Page 8 Empty
PisanieTemat: Re: Strumyk   Strumyk - Page 8 Empty

Powrót do góry Go down
 

Strumyk

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 8 z 8Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

 Similar topics

-
» Strumyk na wodospadzie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Obce terytoria :: Jezioro :: Strumyk-