IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Pory i Zwyczaje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Ritsu
Alfa Ciernia
Alfa Ciernia
avatar

Płeć : Female

PisanieTemat: Pory i Zwyczaje   Pon Lip 22, 2013 2:16 pm

Pory Sfory Ciernia.
W Cierniu rok dzielimy na cztery okresy czasu, które nazywamy 'Porami SC'. Każda z Pór trwała 3 miesiące i to od niej zależny był nastrój Ciernistych jak i emocje nimi targające.
Pora Nieczystej Mękitrwa od stycznia do marca. Ten okres niekorzystnie wpływa na psy z SC. Stają się one drażliwe i złośliwe dla innych. Często pakują się w bójki i niepotrzebne starcia. Są bardziej skuteczne w walkach i porwaniach.

Pora Wojennej Mogiłytrwa od kwietnia do czerwca. Czas kiedy żaden Ciernisty nie usiedzi spokojnie. Psami miotają złe emocje, agresja, wściekłość i bunt. Zadzieranie z nimi w tym okresie jest wyjątkowo ryzykowne. Mówią, że to wpływ Szyszymory, może niekorzystny układ gwiazd?

Pora Szeptu Różytrwa od lipca do września. W tym okresie psy przechodzą jakby w stan uśpienia. Są spokojne i opanowane. Chętnie by nic nie robiły, jednak nie pogardzą walką, czy też ciekawą misją. Większość czasu spędzają z rodziną i przyjaciółmi.

Pora Czci Szyszymory trwa od października do grudnia. W tym okresie Ciernie spędzają najwięcej czasu przy ołtarzu bóstwa. Składają Szyszymorze dary, modlą się, ćwiczą swoje zdolności magiczne i taktykę w walce. Wtedy i Szyszymora bardzo często odwiedza swoich wyznawców. Daje im wynagrodzenia, pomaga, a nawet ulecza z chorób.Zwyczaje.
Cierniści posiadają także swoje tradycje, obyczaje, jak i zwyczaje. Nie jest zbiegiem okoliczności fakt, iż Zwyczajów mamy tyle samo, ile Pór. Każdy ze Zwyczajów odbywa się podczas trwania jednej z Pór, urozmaicając ją.
Tradycja Czerwonych Łap - trwa przez pierwszy tydzień września, w okresie Pory Szeptu Róży. Jest to uczczenie i jednocześnie podziękowanie Szyszymorze za to, że uzdrawiała naszych podków. Dlaczego czerwonych łap? Szyszka prowadziła zawsze pomyślne operacje na psach. Stąd nazwa, od czerwonych z krwii dłoni Szyszki. Przez tydzień psy z SC malują przednie łapy czerwoną farbą i atakują każdego sojusznika, przyjaciela, rodzinę popychając ich w bok tymi właśnie czerwonymi łapami. Wróży to zdrowie dla każdego dotkniętego etc.

Święto Szkarłatnego Jedwabiu - w dawnych czasach, kiedy to Szyszymora zażyczyła sobie pięknych kreacji, sprowadziła do siebie kobietę. Zamknęła ją w pomieszczeniu, po ścianach którego pięły się w górę cierniste krzewy i rozkazała kobiecie przez jedną noc uszyć czerwoną suknię. Szwaczka dostała jedwab oraz sprzęt potrzebny do szycia. Jednakże nie otrzymała barwnika. Nie chcąc poczuć gniewu bogini, rozcięła cierniem rękę. Krew okazała się świetną farbą, jednak z jednej ręki było jej za mało... Rankiem Szyszymora w pomieszczeniu zastała piękną, krwistoczerwoną suknię oraz martwą kobietę.
Na uczczenie poświęcenia szwaczki, Cierniści zawsze w ostatnim tygodniu lutego noszą jedwabne chustki o kolorze krwi. Zwyczaj obchodzony jest podczas Pory Nieczystej Męki.


Czarna Msza, modlitwy do Duchówmieści się w pierwszym weekendzie maja, podczas trwania Pory Wojennej Mogiły. Podczas tego zwyczaju, wszyscy członkowie sfory udają się razem do świątyni Szyszymory, by wbrew zakazom bóstwa modlić się i wysławiać Duchy . Towarzyszą temu brutalnie składane ofiary, głośne modlitwy. Psy dużo ryzykują, ponieważ Szyszymora może się zjawić i urządzić krwawy bal..

Opętywanie przez Duchy w tym dniu, 1 listopada, podczas trwania Pory Czci Szyszymory, Dzieci Chaosu przejmują władzę nad ciałem właściciela. Chcą choć przez chwilę poczuć jak to jest być żywym. Spełniają stare rachunki, atakują innych, uzdrawiają. Wszystko zależy od charakteru ducha.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Pory i Zwyczaje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Ciernia :: To co o Ciernistych wiedzieć musisz... :: Muzeum-