IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Anielskie Okruchy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Leliane
Beta Lasu
Beta Lasu
avatar

Płeć : Female

PisanieTemat: Anielskie Okruchy   Nie Sie 11, 2013 11:39 am

[listAnielskie Okruchy - Nikt nie wie, skąd się wzięły ani czym tak na prawdę są. Łzy? Odłamy broni? Fragmenty serc? Pozostaje to nierozwikłaną tajemnicą, niemniej dla leśnych poszukiwaczy są one zobrazowane w postaci kropel rosy, które zalegają rankiem wśród seledynowych wrzosowisk, kryjąc się pod wierzchołkami traw. Wielu mówiło, że podczas poszukiwań odłamy te delikatnie pulsowały, każdy innym światłem, ujawniając się tylko tym, których wcześniej wybrały. Przedmiot ten nie jest bezwolnym kryształem, on sam sobie wybiera właściciela i jedynie oddanie go zrywa tą więź. [/list]
  Okruch Mika'il - Częściej interpretowany jako fragment Michała, jednego z bardziej słynnych, niebiańskich archaniołów, który wprawił się sławą stając naprzeciw buntu Lucyfera, który ten wszczął w niebie. Jest najwspanialszym archistrategiem, dowódcą armii, przewodnikiem licznych bojów.
  Poświata; Delikatna, pomarańczowa symbolizująca ognisty temperament. Przypada na bytność energiczną, częściej pierw działającą niż popadającą w zamyślenie związane z taktyką.
  Działanie; Napełnia posiadacza rozwagą, dodaje mu zmysł taktyczny, pozwala uniknąć różnych pułapek, jak również zminimalizować straty w ofiarach do minimum - zazwyczaj podczas misji.
  Negatyw; Pies przemienia się w małego wojownika, w jego umyśle wciąż toczy się walka, taktyka, strategia ... każdy krok dla niego jest jakby miał spowodować wybuch bomby. Próżność zaczyna w nim narastać, ile kroć wszystko idzie po jego myśli.
  Posiadacz: ---

  Okruch Dżibril - Potoczniejsza nazwa zwrócona jest ku imieniu Gabriel - partonowi posłańców zarówno dobrej, jak i złej wiadomości. Wspomniano, że włada rajem, jest jego strażnikiem i opiekunem, lecz częściej spotyka się przy boku Michała i Rafaela.
  Poświata; Zielona, pulsująca, wspierająca zdecydowanie, jak i poczucie obowiązku. Jest zmorą leniwych i odseparowanych, przez co im najczęściej się trafia.
  Działanie; Napełnia pewnością siebie, jak i odrzuca wszelkie pierwiastki lenistwa. Przepełnia postać żywiołowością, sprawia, że staję się być bardziej pomocną i zaangażowaną w życiu sfory.  Niweluje żyjących w cieniu, przepełnionych strachem.
  Negatyw; Wzrost arogancji, pies przestaje się liczyć ze zdaniem kogokolwiek, staje się zgorzkniały i coraz bardziej powiększa własne ego. Łatwo zauważyć coraz to mocniejsze odcięcie się od społeczeństwa, popadanie w paranoję, wyczuwanie spisków.
  Posiadacz: ---

  Okruch Israfil - Krótko - przynależy on Rafaelowi, służącemu najczęściej jako uzdrowiciel. Jak powyższa dwójka jest on aniołem najwyższego szczebla, stworzonym, aby pełnić piecze nad uniwersum pańskim, bronić go wypleniając wszelakość zła.
  Poświata; Blada, czerwona, chroniąca ciało przed ubytkiem na zdrowiu jak i psychice. Zwykle wiąże czyjeś przekleństwo, sprawia, że staje się ono bardziej skontrolowane.
  Działanie; Uspokaja, sprawia, że większość skażeń na ciele prawie go nie dotyka. Wypełnia postać żywotnością, sprawia, że jej samopoczucie rzadko sprawia, działając również na towarzystwo wokół.
  Negatyw; Pies przestaje zważać na jakiekolwiek niebezpieczeństwa, jest przeświadczony, że i tak nic wielkiego mu się stać nie może, lekkomyślność zaczyna u niego brać górę wraz z brakiem odpowiedzialności.
  Posiadacz: ---

  Okruch Fanuel - Uriela; stojący przed bramą raju, ma za zadanie sądzić i przepuszczać jedynie tych, którzy w swym życiu nie dopuści się żadnej hańbiącej zbrodni. Zwykle staję w konflikcie z Gabrielem, chcąc wpuszczać do nieba samą garstkę wyznawców, a nie każdą niewinną duszę.
  Poświata; Wyraźna, granatowa, zwrócona ku tym, których niepewność nie pozwala na popadanie w utarczki słowne i obronę własnych przekonań. Wpada w łapy bojaźliwych, ugodowych, wręcz nadających się do manipulacji.
  Działanie; Uczy odmowy, sprawia, że walka o dobro, zwykle to pozytywne, własnego zdania i przekonań nie jest już tak straszną wizją. Oczyszcza umysł z irracjonalnych lęków, oddając moc przebicia na wszelkich zebraniach czy też sytuacjach wymagających podjęcie jednogłośnej decyzji.  
  Negatyw; Naiwność to główna z cech, która powoduje iż pies zgadza się niemal na wszystko. Jest niczym dziecko, które dla swej sfory uczyni wszystko, nie dostrzegając żadnego niebezpieczeństwa w swych działaniach. Arogancja dźwięczy w jego tonie, gdy przemawia na łonie sfory.
  Posiadacz: ---

  Okruch Satanael - związany z domeną śmierci, sądu, jak również zniszczenia. Anielski uwodziciel Samael, będący największą zagadką nigdy nie przyznał się do poparcia żadnej ze stron. Oskarżyciel, którego ulubioną zabawą jest wyprowadzanie niesprawiedliwych egzekucji, zazwyczaj niewinnym osobą.
  Poświata; Czarna, przyległa do konturów kamienia, łapiąca w swoje sidła osoby podatne na możliwy dotyk śmierci, związane z nią w jakikolwiek sposób. Nie są to bojownicy sięgający po broń, niemniej w ich sercach gnije rana spaczona czyimś żywotem.
  Działanie; Wypełnia wolą walki, dodaje myśli, że najlepszym, co może zrobić to obraz swych bliski, jak i sfory. Wyrasta na swych zgliszczach jako obrońca, również niewinnych, jak i słabych - zwykle szczeniąt.
  Negatyw; Waleczność w obronie bliskich często przemienia się w zwykła dzikość, chęć utopienia w czyimś cielsku swych szpilek, by pokazać kto tak naprawdę rządzi. Włącza się ukryta wewnątrz psie brutalność.
  Posiadacz: ---

  Okruch Chamael - wojownik, opiekun niebiańskiej drzewa życia, które odpowiedzialne jest za rozrost ziemskiej natury. Kamael jest często kojarzony z domeną roślin, choćby pod względem wykonywanych przez siebie obowiązków. Mimo historii powstania okruchów, chodzą plotki, że swój własny oddał dobrowolnie.
  Poświata; Fioletowa, bijąca jakby w środku kryształu. Dopada milczących, zwykle zamkniętych za murami własnego świata, aspołecznych, jednak mocno związanych z drzewami i pomniejszą roślinnością.
  Działanie; Budzi odizolowaną w psie duszę towarzystwa, sprawia, że persona zaczyna pojawiać się tłumie, zostając niemal najbardziej zananą ikoną. Jej umysł ulega szaleństwu, przestaje bać się odrzucenia.
  Negatyw; Nachalność, która z każdą chwilą ujawnia się u psa, sprawia iż inni zaczynają go najzwyczajniej w świecie unikać. By bardziej upodobać się innym ślepo wierzy w każdy ich słowo, daje niemal sobą manipulować.
  Posiadacz: ---

  Okruch Perier - śpiewna dusza Metatrona odpowiedzialna jest za powstanie każdego, nawet najmniejszego dźwięku składającego się na pieśni świata. To on nadał ptakom ich głosy, sprawił, że dwunożni, psi wrogowie nauczyli się muzykę tworzyć, a my, jako psy - mówić.
  Poświata; Żółta, znajdująca się w pewnym oddaleniu od granic odłamu. Odnajduję umysłu twórcze, jednak pozostające pod płaszczem anonimowości, z pewnym dystansem podchodzące do własnego talentu lub zdolności.  
  Działanie; Wzmacnia wiarę we własne siły, sprawia, że pies okazuje swą kreatywność otoczeniu, czasami wręcz zarażając nią innych osobników. Stara się stworzyć nauczyciela talentu, godnego zapamiętania.
  Negatyw; Zarozumiałość to pierwsze co powoli dźwięczy w każdym wypowiedzianym przez psa słowie, niemalże chce każdego pouczyć, będąc pewnym, że to on ma zawsze rację.
  Posiadacz: ---

  Okruch Sarakael - Pan Tajemnic, najwyższy mag nieba, szanowny Razjel, sprawił, że całość tej krainy została związana rozległymi, płynnymi linami przepełnionymi magią, sączącą się teraz w psich żyłach i umysłach. To on stanowi początek wszystkiego, co wydaje się nam być nienaturalne, jednak żyjemy z tym w zgodzie już od wielu lat.
  Poświata; Falująca, seledynowa, poszukująca zwykle złaknionych wiedzy, jednak kryjących wielkość posiadanych informacji przed innymi. Pies jest swoistą księgą, niekiedy bajarzem posiadającym wielki zbiór przypowieści i legend.
  Działanie; Stawia na otwartość, sprawiając iż posiadacz nieznacznie otwiera się przed innymi, ukazując zasób swojej wiedzy. Staje się on najczęściej przemawiającą osobistością, kimś kto zawsze ma wiele do powiedzenia, jednak nigdy nie są to słowa pozbawione mądrości.
  Negatyw;  Pies przeświadczony o swej wiedzy i ilości słów, które chce wypowiedzieć powoli zamienia każdą swoją wypowiedź w bezczelną bądź chamską wypowiedź, chcąc ukazać swą wyższość nad innymi, wklepując im do łebka swoje zdanie.
  Posiadacz: ---

  Okruch Semyazza - Choć posiadł władzę stając się przywódcą upadłych aniołów, zszedł na ziemię, by tam siać nieszczęście pod bardziej ufną ludziom postacią. Niewiele nam wiadomo o jego wyczynach, sądząc jednak po roszczących się plotkach, wsławił się chociażby spółkowaniem z ludzkim robactwem.
  Poświata; Pomarańczowa, przemieszczająca się dookoła kryształu, przylegająca do osób z wrodzoną dominacją, często ze skłonnościami przywódczymi, jednak starającymi się nie narzucać nikomu swojego zdania.
  Działanie; Kształtuje przewodników, wręcz reformatorów, którzy swym działaniem pragną ukształtować jakąś społeczność na nowo. Wspiera prekursorów, jak i poszukujących nowych dróg rozwoju.
  Negatyw; Nurt przywódcy często prowadzi ku własnej zgubię, stając się wylęgarnią chciwości, często łączącej się z egoizmem, który nie zważa na ewentualność ponoszonych strat. Pies staje się tak opętany rządzą władzy, że zwykle szybko odczuwa bolesność upadku, którego sam jest przyczyną.
  Posiadacz: ---

  Okruch Harael - opiekun zwierzęcych istnień, nad którymi roztacza całość swej opieki, starając się uchronić je przed niesprawiedliwością losu, która nań spada. Waleczny, najczęściej obrońca niewianie krzywdzonych stworzeń, zwykle niewłaściwie uważany za głupiego męczennika.
  Poświata; Migotliwa, szara, szukająca wśród psich jestestw duszy udręczonej, jednak zwykle ukrywającej swe troski pod maską uśmiechu. Pomocna, jednak zwykle nie oczekująca pomocy.
  Działanie; Wylewność, sprawia, że pies wreszcie zwierza się komuś z własnych problemów, jednak wciąż pozostawia cień niezdecydowania, czy aby na pewno, po pomoc winien sięgnąć. Życzliwość i dobroć stają się spotęgowane.
  Negatyw; Zaufanie łatwo jest zbudować, jak również stracić, co pies odbiera jako przeszywającą porażkę, wprowadzającą niekiedy w depresję. Wystarczy, że osoba, której się zwierza lekko zachwieje grunt ich przyjaźni, a reaguje w sposób dość drastyczny, aby nie powiedzieć, że wręcz histeryzuję.
  Posiadacz: ---

  Pomysł by  Cáerme

_________________
[You must be registered and logged in to see this image.]


ヘイセイヘイセイコワレテ・・・.....heisei heisei kowarete...

煩悩世界 黄昏人情..... bonnou sekai tasogare ninjou
精神不況 癒えない才能.....seishin fukyou ienai sainou
妄想未来 糸を引いた格差ソサエティ.....mousou mirai ito wo hiita kakusa sosaeti
人工時代 完全犯罪.....jinkou jidai kanzen hanzai
洗脳期待 三順先を.....sennou kitai san jun saki wo
感染零れ出した涙.....kansen koboredashita namida
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Anielskie Okruchy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Lasu :: Punkt Informacyjny :: Honoraria-