IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Vasto Lorde.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Eljasz
Podmuch
Podmuch
avatar


PisanieTemat: Vasto Lorde.   Sro Lip 31, 2013 4:42 pm

Vasto Lorde - Istoty, rzec można bez duszy. Zostają nimi ci, w których umysłach niczym robak zalągł się potwór o mianie Vaciar la nieve[hiszp. Śnieżnobiały Pusty] i powoli wysysał ich człowieczeństwo. W miejscu gdzie powinno być serce widnieje dziura, a w niej pustka, ciemność, niczym w najgłębszych odmętach piekła. Ich bursztynowe ślepia i maski z lodu budzą postrach we wrogach. Posiadają moce, o które nikt, nawet w marzeniach nie prosił, gdyż bał się, iż pochłonie go to bez reszty. Oto ciemniejsza strona Sfory Śniegu.

Istnieje 5 Vasto Lorde.

1. Świst[Silbidio] - Pierwszy Vasto Lorde, jak i również najszybszy z nich. Jego siła jest dużo mniejsza, lecz prędkość jego ruchów, jest tak wielka, że podczas poruszania się wywołuję świst. Jego mocą specjalną jest przyśpieszenie do takiej prędkości w której przeciwnik nie może znieść wydawanego przez ruch dźwięku. Tak wielka prędkość unosi płatki śniegu do góry i może wywołać z nich "śnieżne tornado". Nie posiada maski na twarzy lecz, lód skuł jej łapy by zwiększyć ich siłę, również na plecach i ogonie ma cieniutką warstwę lodu która poprawia aerodynamikę.
2. Espectro[Zjawa] - Jeden z mroczniejszych z Vasto Lorde. Jego moc specjalna jest połączona z maską, są to skrzydła, stworzone z lodowej maski, która obejmuje również tylne łapy. Skrzydła, które oblepione są cienką błoną, pod którą widać nitki żył, na swych końcach mają ostre igły, mogą służyć do ataku i obrony. I oczywiście do latania, lecz ze względu na ich rozmiar i wagę może wzbić się tylko na niewielkie wysokości. Espectro preferuje walkę fizyczną, jest lepsza w tym aspekcie od pozostałych VL.
3. Sordidez[Ponurak] - Trzeci z VL. Posiada moc, która rozsiewa strach wokół swych przeciwników, potrafi wejść do ich umysłów i zasiać w nich panikę, dlatego jest wręcz niezwyciężony. Jego lodowa maska obejmuje całą głowę, jest w kształcie czaszki, z otworami na oczy i ryjec. Charakteryzują go odmienne od reszty ślepia, gdyż są czarne jak bezgwiezdna noc. Na karku ma długi, ostry szpikulec. Jako jedyny na 3 stopniu traci całkowicie zbroję, władca strachu jej nie potrzebuję. Zostają mu tylko całkowicie czarne oczy. Demon ciemności.
4.Segador[Żniwiarz] - Jeden z 4 Vl, odmienny od innych ponieważ, nie posiada on specjalnej mocy do ofensywnych ataków, jego siła i szybkość są trochę większe niż u pozostałych. Gdy w walce osiągnie przewagę nad przeciwnikiem, Jego ogon pokrywa się lodem w kształcie miecza. Owa broń jest tak silna iż przeciwnik traci przytomność na 3 posty atakującego. Jego maska obejmuje prawą część pyska, prawe ucho i prawe oko. Kształt maski przypomina głowę barana głownie ze względu na kształt rogu.
5. Colmillo[Kieł] - Ostatni z Vasto lorde. Jego mocą specjalną jest wydłużenie lodem swoich własnych kłów. Stąd właśnie ta nazwa. Jego kły wyrastają poza szczękę, są bardzo twarde i ostre. Ze względu na przyrost ich rozmiarów zwiększa się również ich masa, dlatego Colmillo posiada dużo silniejsze mięśnie karku i szczęk od pozostałych Vl. Jego maska pokrywa dolną szczękę, szyje oraz kark, jest ochroną przed morderczym ugryzieniem w szyje.

Istnieją też Trzy Stopnie Zatracenia. Podczas nich w VL zachodzą rozmaite zmiany, a ich moc rośnie.

I Stopień [Comienzo; Początek] - To zalęgnięcie się pasożyta w umyśle, który obdarzył nas jednym z V imion Vasto Lorde, ich siłą, szybkością, (gdy podczas ruchu VL jest wręcz niewidoczny) i przeźroczystą maską.
II Stopień [Posesión; Zatracenie] - W tym stopniu posiadacz mocy, zyskuje jeszcze większą silę i prędkość. Jego maska rozrasta się pokrywając łapy i ogon. W tym stopniu właściciel mocy ma bardzo słabą kontrolę nad mocami. Jego ataki są bardzo chaotyczne, a gdy poniesie go walka, jego Vaciar la Nieve całkowicie go opanuje i może zaatakować nawet jego bliskich. Żeby móc panować nad pasożytem musi uczęszczać na treningi*. Z czasem odkryje kolejny czar, który zwie się Śnieżna Chwała. Polega on na wytworzenie wewnętrznego światła, które przepływa przez skórę i emanuje na zewnątrz oślepiającym blaskiem. Umożliwia to rozprzestrzenianie wewnętrznego chłodu na obszarze nie dłuższym niż 10m, zamrażając wszystko, jak również wszystkich na okres 5 postów każdego z osobna. Im dłużej będzie się przebywać w takim kriogenicznym stanie funkcje życiowe mogą ulec, uszczerbkom. Na tym poziomie VL jest bardzo wybuchowy, łatwo go sprowokować, ale jeśli straci nad sobą kontrole, straci również swoje moce**.
III Stopień [Reinado; Panowanie] - Najwyższy Stopień podczas którego VL jest prawie nie do pokonania. Gdy jest wyprowadzony z równowagi, całe jego ciało porasta zamarznięta zbroja w kształcie szkieletu. Jest niczym pancerz, który nie można przebić. Posiada też w swej mocy czar nazywający się 'sangrienta de nieve' czyli Krwisty Śnieg. To moc absolutna. Może użyć jej tylko raz w miesiącu, a po niej jest niezwykle osłabiony[4 wizyty u Medyka] i jego magia VL zostaje wyłączona na okres 2 dni. Czar ten polega na wytworzeniu się w jego pysku srebrzystej, luminescencyjnej kuli, którą wystrzela w przeciwnika. W locie zamienia się ona w miliony odłamków, które tną skórę przeciwnika pozbawiając go sporej ilości krwi.[-30HP]

* Pełny opis treningów znajduję się w dziale treningi w temacie "Treningi Vasto Lorde".

** O tym czy straciłby kontrole decydowałby MG. Głownie chodzi tu o to, by po jakimś czasie dać komuś innemu szanse na pobycie Vasto Lorde.

Członkowie Vasto Lorde:


Pomysł: Ulquiorra i Elenthar.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Vasto Lorde.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Śniegu :: Informacje o Sforze :: Dodatki i Wynagrodzenia-