IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Ogród Zapomnienia - rośliny, trutki i odtrutki.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
avatar

Płeć : Female

PisanieTemat: Ogród Zapomnienia - rośliny, trutki i odtrutki.    Sro Lip 31, 2013 2:43 pm

Rośliny
:


Tłustosz pospolity - Roślina bardzo rzadka. Znaleźć ją potrafią tylko nieliczni. Jako jedyna powoduje zgon. Wystarczy jedna kropla soku z jej wnętrza.

Bluszcz pospolity - Wszystkie części rośliny są trujące, ponieważ zawierają saponiny (np. hederynę) Działają one drażniąco na skórę i spojówki oka, a po spożyciu wywołują zaburzenia przewodu pokarmowego i układu nerwowego.

Powójnik prosty - Trujące są sok, liście, kwiaty i owoce. Świeże pędy i liście działają silnie drażniąco na sierść i skórę.

Bylica pontyjska - Wszystkie części rośliny są bardzo trujące. Powoduje ona krwawy kaszel, łzawienie oczu.

Cieciorka pstra - Ponieważ cieciorka jest rośliną toksyczną może powodować biegunkę, omdlenia, omamy, duszności. Wystarczy dotknąć kwiatu tej rośliny.

Ciemiernik czarny - Roślina która rośnie tylko nocą. Potrafi ona wyleczyć, lecz również dzięki swemu pyłkowi jest trująca.

Czermień błotna - Jej łodyga i korzenie powodują skurcze żołądka.

Gwiazdnica trawiasta - Trujące są tylko nasiona. Zjedzenie ich powoduje zesztywnienie organizmu (paraliż) Dotknięcie rośliny powoduje ból przypominający porażenie prądem elektrycznym.

Kanianka lnowa - Zjedzenie rośliny grozi zepsuciem się całego żołądka. Objawami są brak apetytu,ściskanie w żołądku.

Kokoryczka wonna - Zawiera trujące glikozydy i asparaginę. Wszelki kontakt z ową rośliną grozi utratą wzroku na tydzień.

Komosa biała - Pędy nadziemne i nasiona zawierają trujące saponiny. Zjedzenie jej powoduje drgawki, krwawienie z pyska, brak możliwości przełykania.

Psia ruta - Wywołuje owsice lub świerzbowca. Najmniejszy kontakt z rośliną zaraża.

Gnidosz błotny - Trujący jest tylko owoc. Po zjedzeniu powolnie uśmierca komórki krwionośne powodując raka serca, którego jest bardzo trudno wyleczyć.

Jaskier polny - Roślina trująca, zawiera ranunkulinę. Trujące są liście. Powodują one wzdęcia, wymioty które trwają miesiąc.

Trucizny
:Esencja śmierci - Trutka z kwiatów muchołówki i ciemiężycy zielonej. Po rozpuszczeniu w wodzie staje się gazem. Jego wdychanie grozi śmiercią!

Jad wężowampira - Sok ze żmijowca zwyczajnego. Po nalaniu go na cokolwiek wypala to.

Kolec paraliżu - Składa się z ostrzenia górskiego, parzydła leśnego, kaktusa Hertigudy. Wbicie kolca powoduje natychmiastowy paraliż wszystkich organów psa, jego mięśni.

Dziędzierzawa - Wyciąg, który powoduje omamy na 10 postów. Wystarczy, aby przeciwnik wypił.

Żywica Starego Dębu - Wlana do jakiegokolwiek trunku zwiększa jego siłę, powoduje mocne bóle głowy bądź brzucha, odbiera świadomość i własną wolę. Pies który wypił ten trutek jest w stanie wykonać większość poleceń, jeśli tylko pozwalają mu na to jego fizyczne możliwości*. Trwa to jeden dzień, który zwykle nie pozostaje w pamięci psa.*
*np. ranga
*o tym decyduje ten, kto użył trucizny.

Krew Czarnego Jednorożca - Kiedy jej woń zostanie rozniesiona w powietrzu grozi psom utratą jednego (wybranego) zmysłu.

Jabłko z ukrytymi kolcamii - Te jabłka są prześliczne, błyszczące i czerwone. Gdy jakiś pies zje chociaż kęs jabłko nagle wystawia swoje kolce, a w kolcach jest trutka. Może osłabić psa na godzinę.
Takie jabłka posiadały by tylko wybrańcy Alf.

Biały Wywar - Inaczej nazywany proszkiem żrącym. W kontakcie z ciałem "oskubie" je aż do kosteczek.

Niemy krzyk wiedźmy - Po wylaniu na cokolwiek, co żywe, ogłusza. Pies ciągle słyszy przeraźliwy krzyk, lecz to tylko złudzenie. Wtem, nie zdolny jest do walki, a nawet do obrony przed napastnikiem.

Jad Verociraptora - Ta trucizna zwiększa krzepnięcie krwi, przez co pies dostaje zatoru, niedotlenienia mózgu, i słabnie bez specjalnej mikstury lub medyka pies w okresie kilku godzin dostanie padaczki i zemrze.

Trupi jad - Jest to rozłożone białko ze zdechłego psa, skaża wszystko dookoła siebie, można go trzymać w probówkach, po zetknięciu z ciałem żywej istoty powoduje powolny rozkład jego ciała.Odtrutki
:Zegar wytchnienia - Po wypowiedzeniu magicznych słów i użyciu zegara, czas dla danego psa cofa się do chwili przed zatruciem.

Ośle oko - Niweluje działanie trucizn oszołamiających i wygłupiających.

Język muflona - Nawadnia organizm , niweluje wycieńczenie . Wspomaga regenerację.

Czarna krew jelenia - Niweluje działanie wszelkich mocy związanych z paraliżem i amnezją.

Czyściec - Powoduje wymioty, czyli pozbywanie się wszelkich toksyn i trutek z organizmu. Osłabienie trwa 3 posty, po czym pies jest już okazem zdrowia.

Miód korzenny - Niweluje działania poparzeń.

Oddech upadłego anioła - Niweluje objawy kaszlu, niedrożności dróg oddechowych.

Prochy Minotaura – Jedynie wysypane niedługo po kontakcie Białego Wywaru ze skórą mogą pomóc. Błyskawicznie niwelują działanie Wywaru jednak wywołują przy tym ostre pieczenie przeszywające całe ciało psa.

Łza Bazyliszka – Po kilkunastu minutach od wypicia zaczyna rozkładać truciznę wędrującą po organizmie, należy podawać ją przez kilka kolejnych dni by zupełnie zniszczyć truciznę, im szybciej zostanie podana tym prędzej pies powróci do pełnej sprawności. Odtrutka do: Niemy krzyk wiedźmy.

Wywar z wilczej jagody – Rozcieńczony z wodą zapobiega gangrenie, wymywa jad z miejsca zakażenia, najlepiej podać go jak najszybciej gdyż obumarłych tkanek nie da się już uratować. W zbyt dużych ilościach może jednak spowodować zatrucie. Odtrutka do: Trupi Jad.


Wszystkie działania utrzymują się trzy dni.

UWAGA! Każdy pobyt w tym miejscu grozi utratą zdrowia, gdyż w ogrodzie, jak wiadomo, rośnie wiele trujących roślin. Osoba przebywająca na terenie Ogrodu musi odjąć sobie 3 punkty życia od każdego napisanego posta.

_________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Ogród Zapomnienia - rośliny, trutki i odtrutki.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Mroku :: O potępionych duszach... :: Urozmaicenia i dodatki Mroku-