IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Totemy.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Aksa
Alfa Mroku
Alfa Mroku
avatar

Płeć : Female

PisanieTemat: Totemy.   Sro Lip 31, 2013 1:35 pm

Totemy są to specjalne odznaki nadawane psom z SM. Mają postać kilkucentymetrowych, drewnianych figurek zawieszonych na rzemyku. Każdy z nich przedstawia inne zwierzę, jest jedyny i niepowtarzalny.
Totemy dzielą się na dwie grupy: jedna to ta, gdzie nadają psom pewnych zdolności, a druga, w której odzwierciedlają jego charakter. Ważne jest jednak to, że mocy owych totemów nie można używać podczas porywań ani walk, lecz w sytuacjach codziennych, na przykład nad strumykiem.

Drodzy posiadacze totemów! Otrzymaliście również możliwość komunikowania się we własnym gronie za pomocą telepatii.
"Zamknięcie się" przed innymi jest możliwe, ale również wtedy ten blokujący myśli nie może odczytać tego, co przekazując pobratymcy.
Na różnego typu zabawach (misja, polowanie) jest to zabronione.

Uwaga! Totemy teraz posiadają dodatkowe zdolności ( czyt. wibrują podczas określonych okoliczności ) ! Po znaku "~" zostanie określone ich działanie!


Są to:

- Byk - Pies wielce buntowniczy, często unoszący się agresją. Lubi uczestniczyć w sporach, lub sam wszczynać walki, zwykle bez przyczyny lub z zupełnie błahego powodu. Zdarza się mu również i szermować słowami, obrażać i wykłócać się. Niezwykle łatwo wyprowadzić go z równowagi. Poza tym cechuje go wręcz heroiczna odwaga i gotowość do obrony własnej lub bliskich.
~ Gdy zbiera się w nim złość i agresja, gdy ma przystąpić do walki. Gdy zostaje wyprowadzony z równowagi, ostrzega.
Posiadacz:
Grimmijow.

- Sokół - Pies posiadający niezawodny wzrok. Doskonale widzi w mroku, podczas mgły, śniegu i deszczu, nawet na dalekie odległości. Jego ślepiom nie umknie żaden, nawet najmniejszy szczegół.
~ Gdy widzi z daleka swą potencjalną ofiarę.
Posiadacz:


- Gepard - pies niezwykle szybki, posiadający wspaniały refleks i błyskawiczną reakcję. Potrafi biec tak szybko, że często ucieka, pozostając niezauważonym.
~ Gdy wyczuwa zbliżające się zagrożenie, np. podczas porywań, na misji. Również wtedy, gdy jego ciało jest pełne energii, a dusza rwie do biegu.
Posiadacz:
Bezimienna.

- Sarna - Suka pełna gracji i wdzięku, skoczna i lekka w ruchu. Bardzo łatwo ją spłoszyć, gdyż jest niezwykle czujna, ostrożna i nieufna wobec innych psów, co często mobilizuje ją do ucieczki. Właśnie dlatego niemalże zawsze unika kłopotów.
~ Gdy wyczuwa niebezpieczeństwo. ( Np. gdy nad strumieniem jest jakiś wrogo nastawiony pies, albo na misji podczas "niedaleko rozległy się ciche szmery, lecz psy mogły uważać jedynie, że to ktoś woła na pomoc". Sarna nie dałaby się temu zwieść. )
Posiadacz:
Meretsenger.

- Nietoperz - Pies, który raz zasmakował krwi, dzięki temu totemowi co noc może zmienić się w Nietoperza-Wampira. Jedyną oznaką tej wewnętrznej mutacji są ślepia czerwieniejące z chwili na chwilę od czasu zachodu słońca, doskonale widzące w ciemnościach. Wtedy to właśnie pies ten może wtopić kły w ciało wybranej osoby, niekoniecznie wroga, wypijając mu kilka kropel krwi. Zastępuje mu pożywienie, dlatego nie musi polować.
~ Gdy wyczuwa zapach krwi, pobudzającej jego pożądanie, gdy czuje głód. Również podczas zbliżającego się zmroku, który zapowiada porę łowów.
Posiadacz:
Cormercal.

- Niedźwiedź - Pies nadnaturalnie silny i potężny, co widać między innymi dzięki jego masywnej posturze. Ataki posiadacza owego totemu potrafią być poważne w skutkach, a każdy cios zadać silną ranę wrogu, nigdy jednak jego siła nie jest używana bez powodu.
~ Gdy zbliża się walka, gdy czuje nagły przypływ energii wewnętrznej, gdy gotów jest podjąć się jakiegoś ataku wobec tego, który zasłużył.
Posiadacz:


- Wąż - Pies obłudny, dwulicowy, fałszywy. Cecha ta ujawnia się jednak jedynie przy obliczu obcych psów lub zwykłych znajomych, nie wobec własnej Sfory ani przyjaciół. Poza tym, używana jest tylko z konkretnych powodów, nigdy bez nich. Pomaga psu uniknąć problemów.
~ Gdy kłamie, gdy ktoś obcy wymaga, bądź próbuje wyciągnąć, prawdy.
Posiadacz:


- Kruk -
Pies zwykle o czarnej, bądź ciemnej sierści. Niezwykle inteligentny i sprytny. Zawsze zamknięty w sobie, stroni od rozmów i zabaw, mrukliwy, opanowany, niezbyt rozmowny. Mimo to wyróżnia go ogromna wdzięczność.
~ Gdy wyczuwa obecność tego, kto ma ochotę z nim porozmawiać, ale jednak również wtedy, gdy czuje wewnętrzny spokój.
Posiadacz:


- Tygrys - Pies posiadający niezwykłą zdolność kamuflażu. Nocą jego sierść przybiera czarną lub ciemną barwę, zaś za dnia, jak i w zimie (na tle śniegu)- jasną, lub całkiem białą. Pomaga mu to w każdej chwili zlać się z otoczeniem i niepostrzeżenie zniknąć.
~ Gdy nadchodzi zmrok, a ciemność opada na jego ciało, napawając je zdolnością kamuflażu. Również wtedy, gdy używa owej mocy.
Posiadacz:


- Sowa - ten totem otrzyma tylko ten, kogo wyróżnia duża wiedza i życiowa mądrość, kto również nie poskąpi jej wobec mniej doświadczonych, a gotów jest dzielić się nią z młodym pokoleniem i nowo przybyłymi Mrocznymi.
~ Gdy spotka istoty, jeszcze znaczniej syte od życiowych mądrości. Gdy obudzi się w nim pasja, by osiągnąć coś więcej... Gdy może dzielić się swym doświadczeniem z innymi.
Posiadacz:


Wilk - posiadacz owej figurki jest odważny, sprytny i bystry. Szczególnie ceni sobie wartość, jaką jest rodzina i stado, przez co dba o silne więzy między swymi pobratymcami. Gotów jest poświęcić swym najbliższym bardzo wiele, często i chętnie oferuje im swą pomoc, ale dla wrogów bywa nieustępliwy.
~ Gdy wyczuwa nadciągające niebezpieczeństwo i wie, że ktoś z bliskich oczekuje pomocy.
Posiadacz:
Nihil.

Pająk - jego posiadacz lubi stwarzać wokół siebie pozory, ale często bywa, że to inni błędnie go postrzegają. Swym wyglądem i zachowaniem najczęściej odstrasza inne psy, a z pewnością nie budzi sympatii. Jedni się go boją, inni po prostu unikają, przez co zwykle można go spotkać w samotności. Tylko nieliczni, którzy zdobędą się na pokonanie wszelakich barier, będą mieli sposobność poznania tego psa.
~ Gdy spotka osobę, samotną i wyobcowaną, jak i wtedy kiedy ujrzy w niej chodź by krztę wyjątkowości.
Posiadacz:


Kot - koty, jak dobrze wszystkim wiadomo, zawsze podążają swymi własnymi ścieżkami. Tak i pies posiadający ten totem całkowicie nie podlega wpływom otoczenia. Ma swoje suwerenne zdanie, którego uparcie broni i nie pozwala zmusić się do postępowania wbrew sobie. Jego nastrój jest bardzo chwiejny - bywa spokojny, ale nie waha się ukazać pazurów.
~ Gdy wyczuwa większą od swej własnej indywidualność jak i wtedy kiedy ktoś potrzebuje szybkiego wsparcia w danej kwestii zgodnej z przekonywaniami ów kota.
Posiadacz:


- Czarna Pantera - Pies bardzo szybki, ale przede wszystkim zwinny. Cechuje się wdziękiem, lekkością w ruchu, ale także niezwykłą sprawnością fizyczną. Potrafi poruszać się niezwykle cicho, wręcz bezszelestnie. W nocy może zlać się z tłem, a w mroku widoczne będą jedynie czerwone ślepia.
~ Gdy wyczuwa nadchodzącą noc, lub gdy na jego barki opada Mrok, zlewając jego ciało wraz z otoczeniem.
Posiadacz:
Sakutaro.

- Lew - Potężny, dumny pies o masywnej posturze. Samym wyglądem wzbudza szacunek wśród innych. Cieszy się respektem u innych, zwłaszcza wrogów. Odpowiednikiem budzącego lęk lwiego ryku jest w tym przypadku skowyt i warczenie, czasem wręcz paraliżującym znakiem ostrzegawczym.
~ Gdy wyczuwa wewnętrzny spokój, oraz szacunek, którym inni go darzą. Podczas sytuacji, gdy może się wykazać swoją dumą, ale także siłą.
Posiadacz:
Black Satan.

- Żyrafa - właściciel tego totemu posiada wiele wyjątkowych cech, dzięki którym bez wątpienia wyróżnia się z tłumu. Bywa, że z tego powodu postrzega się go jako osobę zarozumiałą i pyszną, która lubi wywyższać się nad innych.
~ Gdy może dzielić się swymi poglądami z innymi, gdy awansuje, zostaje wynagrodzony, bądź wygrywa w jakimkolwiek pojedynku. Gdy może dowodzić, że jest wyjątkowy.
Posiadacz:

- Lis - pies niezwykle sprytny i chytry. W każdej sytuacji szuka najmniejszej linii oporu. Unika obowiązków oraz kłopotów, przez co brak mu honoru i dumy.
~ Gdy wyczuwa sytuację, gdzie musi coś przedsięwziąć, wyrwać się z lenistwa. Np. zbliżające się polowanie, zbliżający się wróg, na którego trzeba zapolować.
Posiadacz:

- Rekin - Pies umiejący wspaniale pływać oraz nurkować. Potrafi na jednym oddechu wytrzymać pod wodą nieprzeciętną ilość minut. W wodzie porusza się bardzo szybko i zręcznie, czasem czuje się w niej lepiej niż na lądzie.
~ Gdy wyczuwa wokoło wodę, gdy jest upał, a jego ciało pragnie wody. Pies ten nie jest jednak zmuszony do wielbienia wody.
Posiadacz:

Pelikan - totem ten odzwierciedla tylko jedną, jednakże bardzo ważną i cenioną cechę - zdolność do poświęceń. Te wspaniałe ptaki potrafią nakarmić swe pisklęta własną krwią, jeżeli nie zdołają w inny sposób zdobyć pożywienia. Podobnie i pies, który zdobył figurkę przedstawiającą pelikana, gotów jest na poświęcić się dla rodziny i przyjaciół.
~ Gdy wyczuje poświecenie i heroizm. Również wtedy gdy potrzebuje go sfora. Pies ten musi walczyć z własnymi emocjami.
Posiadacz:


Mrówka - nabywca tej figurki jest istotą dość niepozorną, nie wyróżniającą się z tłumu. Jednakże cechą, która pozwala mu dostąpić zaszczytu posiadania totemu, jest niezwykła pracowitość i skromność, a także umiejętność współpracy w stadzie. Podobnie jak mrówki pracują dla swej królowej, tak pies noszący na szyi Totem Mrówki całkowicie oddany jest bogini Gullveig.
~ Gdy wyczuwa w pobliżu Tabu jak i w czasie określonych świąt mroku i okresu przed nimi. Również gdy wyczuwa nadmiar wiary i oddanie sforze.
Posiadacz:

Kameleon - pies nieobliczalny, o bardzo zmiennym nastroju i umiejętności dostosowywania się do nowych lub trudnych sytuacji, w których przychodzi mu się znaleźć.
~ Gdy zbliżają się trudne sytuacje lub gdy zbliża się zagrożenie w którym trzeba wykazać się nie zwykłą elokwencją i umiejętnością dostosowania.
Posiadacz:


Węgorz - podobnie jak te niesamowite ryby, posiadacz totemu wyróżnia się niespotykanym uporem, wytrwałością w dążeniu do celu i niezmordowaniem. Aby spełnić swe marzenia, gotów jest poświęcić więcej niż ktokolwiek inny byłby w stanie. Znany jest również ze swych częstych powrotów.
~ Gdy wyczuwa przeszkodę, mogącą zniweczyć całokształt planów.
Posiadacz:


Papuga - tego, który nosi totem na swej szyi, cechuje niezwykła łatwość w przyswajaniu wiedzy. Aby stale doskonalić swe umiejętności, nabywać nowe zdolności, udoskonalać swój charakter i poszerzać wiedzę, wykorzystuje swe ponadprzeciętne zdolności naśladowcze. Ma jednego lub kilku godnych naśladowania bliskich, od których czerpie motywację.
~ Gy może przekazać wiedzę komuś z swoich bliskich, również wtedy gdy dostanie trudne zadanie w którym może się spełnić i wykazać swoją przydatną i inteligencję.
Posiadacz
:

Antylopa - jest to postać aktywna w ciągu dnia, często odpoczywa w południe. Należy do osobników, które zdecydowanie są zwierzęciem stadnym. Osobnik otwarty, ciekawski lecz do jego głównych cech należy również płochliwość. Charakteryzuję się tym, że jest bardzo szybki.
~ Zdalna do poświęceń gdy widzi , że jakiś członek stada cierpi, śpieszy z pomocą. Nieufność wobec innych pomaga jej w zidentyfikowaniu cech innych psów.
Posiadacz:


Pyton rombowy - noszący ten totem charakteryzuję się niewielkimi rozmiarami i niezbyt pokaźną sylwetką, okutaną w piękną, barwną sierść. Jest świetnym myśliwym, mało która ofiara potrafi mu zbiec. Atakuje zazwyczaj dusząc cel i potrafi tropić go niestrudzenie godzinami. Aktywny głównie nocą.
~ Gdy widzi słabość w innych stara się to wykorzystać na swoją korzyść, również posiada umiejętność świetnego tropienia ofiary (pomocne przy polowaniu czy też misji).
Posiadacz:


Borsuk - Pies posiadający niezwykle silną budowę i wypracowaną sylwetkę. Imponują wyglądem, a do dziwnych cech charakterystycznych posiadacza totemu należy niesamowicie sztywna sierść. Do przywar Borsuka należy fakt, że jest bardzo czystym zwierzęciem i ma manię na temat higieny. Nie znosi zapachu lisa i "niechlujstwa".
~ Gdy wyczuje lisa, który jest jego niewytłumaczalną fobią, oraz gdy stan jego czystości zostanie skażony.
Posiadacz:


Komar - pies bardzo łatwo się adaptuje w nowym środowisku, gdyż znosi warunki panujące praktycznie na całym świecie. Są pasożytami żerującymi na innych stworzeniach i doszukują sytuacji, kiedy mogą wzbogacić się kosztem innych. Ich ulubionym miejscem przesiadywania jest środowisko wodne. w początkowej fazie życia. Posiadacz totemu jest nad wyraz ciekawski i posiada zdolność przenoszenia chorób.
~ Gdy musi dostosować się do innych niż dotychczas warunków. Gdy czuje odwewnętrzną potrzebę zarażenia kogoś jakąś chorobą.
Posiadacz:


Hiena - osobnik noszący totem hieny posiada świetny węch
i posiada charakterystyczne dla pierwowzoru dłuższe przednie kończyny niż tylne dzięki czemu może szybciej biegać. Jego szczęki są mocarne i ma wyolbrzymiony apetyt. Potrafi się jednak zadowolić jedzeniem nawet najgorszej jakości dzięki mocnemu na zarazy i choroby organizmowi. Potrafi wyczuć ofiarę z bardzo dużych odległości. Podczas zagrożenia staje się bardzo szybka.
~ Gdy czuje zagrożenie, apetyt i możliwość zdobycia pożywienia (jest wtedy bardzo waleczny i rzadko kiedy ktokolwiek potrafi mu stanąć na drodze).
Posiadacz:


Traszka Grzebieniasta - posiadacza tego właśnie totemu cechuje spokój, opanowanie oraz zmienność. Potrafi oczarować każdą suczkę bądź psa swoimi sposobami, między innym tańcem wokół persony wybranej (-go) suczki/psa. Potrafi pływać, może nie tak dobrze jak Rekin ale umie.
~ Gdy czuje zainteresowanie z czyjejś strony.
Posiadacz:


Modliszka - Pies niezwykle spokojny lecz to tylko pozory skrywane pod grubą maską emocjonalną, w głębi duszy zawsze gotów do walki, niezwykle agresywny. Tylko czyha na czyjąś zgubę by następnie zaatakować już słabowitą ofiarę bywa i tak iż zwierzę atakuje bez powodu. Sprytny, nie potrzeba wiele, by zmusił silniejszego od siebie do wycofania się bądź obrony, którą z pewnością atakowany przegrywa.
~ Gdy wyczuwa bojaźliwość.
Posiadacz: Emma Frost.

Sęp - Psa tego można by nazwać padlinożercą. Stworzenie to jest wysoce przystosowane do życia w ciężkich wręcz skrajnych warunkach. Gotowe przetrwać niemal wszystko gdyż żywi się padliną bądź wyrwanymi od innych skrawkami mięsa, czasem gdy się mu poszczęści zdobywa cały łup. Zwierz sprytny, zwinny a nawet chytry i przebiegły. Zdolnością owego jest to iż jest w stanie przegryźć nawet najtwardszą kość, przełknąć już zepsute pożywienie, dzięki czemu staje się odporny na wszelkiego rodzaju trucizny.
~ Gdy wyczuwa czyjś upadek życiowy.
Posiadacz:

_________________

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Totemy.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Mroku :: O potępionych duszach... :: Urozmaicenia i dodatki Mroku-