IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Podstawowe informacje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Cerrilasar
Alfa Wody
Alfa Wody
avatar

Płeć : Female

PisanieTemat: Podstawowe informacje   Czw Lip 25, 2013 11:27 pm

Symbole

Flaga:

Autor: Saito Hajime.Godło:

Autor: Eden.Herb:

Autor: Jason.


Historia Ferrusa

Bóstwo Stada – Ferrus.

Jest wiele legend i podań dotyczących Ferrusa, bóstwa i opiekuna Sfory Wody. Wybrałam jedną z nich by wam ją opowiedzieć. Kiedyś w oceanie, żyła bardzo dziwna ryba, był nią właśnie Ferrus. Miał on jedno, wielkie marzenie. Mianowicie chciał stać się człowiekiem. Dnia pewnego wyruszył do jedynego stworzenia na świecie całym, które mogło mu pomóc, a była nim smoczyca Hyone. Długa była to podróż. Sam Ferrus nie wiedział ile dni zleciało gdy dotarł wreszcie do podwodnej jaskini, gdzie zamieszkiwała doświadczona w magii smoczyca. Gdy prośby Hyone wysłuchała łbem swym kiwnęła i powiedziała:
- Ferrusie na dnie najgłębszego rowu, na ziemi Tiarę magiczną odnajdziesz. Ona pomoże ci spełnić twe marzenie. Lecz pamiętaj, przedmiot ten moc ma wielką i z rozwagą z niej korzystać należy. – Uszczęśliwiony Ferrus słowa smoczych usłyszawszy w podróż do owego rowu się udał. Popłynął na samo dno najgłębszego na świecie rowu bo właśnie tam Tiara złotem połyskiwała. Lecz gdy dotknął nasz Ferrus tego magicznego artefaktu płetwami, od razu przemiana w człeka nastąpiła. Rozpaczliwymi ruchami na powierzchnię wypłynął, lecz sił nie miał by się na niej utrzymać. Walił rękoma w Tiarę by znów mu pozwoliła stać się rybą. Zapomniał jednak o ostrzeżeniu danym przez Hyone. Po kilku sekundach i sama smoczyca zjawiła się by Ferrusowi pomóc. Jednak kara bóstwo czekała. Za złe i nie zgodne z zasadami wykorzystanie Tiary, Ferrus zmienił się w odmieńca, mutanta można by rzec nawet. Stał się on bowiem pół człekiem i pół rybą. Do dziś dnia właśnie pod tą postacią czczą Ferrusa członkowie Wodnej Sfory. To koniec legendy o naszym bóstwie, nadzieję żywię, że choć część z niej w waszych łebkach drodzy moi zostanie.
Motto:
Z wody zrodzeni, z wodą połączeni!
Autor: Mary Kate.


Hymn:
Cicha woda brzegi rwie,
tam gdzie Ja, tam gdzie Ty.
Zawsze razem, tu i teraz,
z wodą my jesteśmy!

Woda swoim kręgiem Nas otacza,
już do końca świata.
My jej wdzięczni za to,
oddajemy życie swe.

Wodny Kręgu, co tam świtasz,
chroń Nas dalej i bez końca.
My będziemy wierzyć w Ciebie,
w zamian za te dary.

Autor: Mary Kate.


Powitanie: Undae
Autor: Dream.


Pożegnanie: Suis
Autor: Mary Kate.


Sojusz/Pakt
Sojusz ze Sforą Ognia.

Historia Sfory

Rozdział I

Gdy nadeszły dni zwane przez ludzi Apokalipsą, wszystkie psy straciły swoich właścicieli. Nie miały już swojego ciepłego i milutkiego kącika koło kominka, nie dostawali już przepysznych potraw i nikt o nie nie dbał. Psów było wiele, więc postanowili wytypować paru, którzy powstrzymali by chaos i smutek panujący w sercach czworonogów. Wytypowane psy stały się sześcioma żywiołami, bardzo ważnymi dla każdego psa.
Byli to: Suzi - miła i zawsze przyjazna Pani Wody, Ramzes - dzielny i waleczny Władca Lasu, Odys - Lojalny doberman - Pan Ognia, Umbrella - Młoda i miła Pani Śniegu, Luna - Opanowana Pani Mroku, oraz Xsara - Wiecznie zła Pani Piekieł. Kłótnie, które zapanowały w tej olbrzymiej sforze zmusiły władze na rozdzielenie ich na 6 osobnych stad. Magia Wody, Lasu, Ognia, Śniegu, Mroku oraz Piekieł rozdzieliły się. Nasze Stado było dobre i wszyscy z niego zawsze byli przyjaźnie nastawieni... Pewnego ponurego dnia Luna i Xsara postanowiły podbić resztę stad. Wtedy Pani Wody postanowiła ustanowić sojusz z SL. Dobre stada odparły atak zła. Niestety Suzi poczuła się samotna, patrząc jak wokoło tworzą się nowe pary. Postanowiła poszukać samca, któremu zależałoby na niej, a nie zaszczytnym tytule Alfy Wody. Kandydatów było wielu... Samców Alfa również, ale Pani wyczuwając złe sygnały od swoich partnerów ze smutkiem ich zostawiała. Ale dla Suzi również nastały szczęśliwe dni... w wielkiej rozpaczy poznała miłego i przystojnego dobermana, któremu nie zależało na Alfie, tylko na niej. Suzi obdarzyła go wielkim uczuciem i od tej pory naszym Alfą jest zawsze miły i wyrozumiały Mike. Stado stało się bardzo liczne, jego członkowie szczęśliwi, a para Alf mogła już w spokoju panować nad stadem.
Autor: Mary Kate.


Rozdział II

Kiedy wokół SW trwały wojny, stado spokojnie rozwijało się. Jednak Suzi brakowało czegoś. Jej partner - Ozzy nie dbał o stado, więc Suzi porzuciła go z myślą, że znajdzie kogoś odpowiedniejszego i bardziej odpowiedzialnego. Po kilku dniach spotkała Mike'a - miłego i dobrego psa, który po krótkim czasie złączył się z Suzi i stał się nowym Alfą Wodnej Sfory. Wszystko szło gładko... do czasu. Suzi odeszła, a Mike przeniósł się do SL. Wszyscy załamali się i zaczęli odchodzić ze stada... Nikt nie chciał odbudowywać Sfory, nawet za czasów panowania Szarego Świta i Embii - nowych Alf. W końcu mała grupka psów, która została w stadzie namówiła się i doszła do wniosku, że pora wybrać nowe Alfy. Zostali nimi Mary Kate i Moritz. Od tego czasu w SW zapanowało szczęście i chęć do pracy. Psy, które uciekły, zaczęły powracać. Sforę zaczęto odbudowywać, a w innych stadach zapanował pokój i radość. Słońce nad psią krainą zaświeciło mocniej, a Mary Kate i Moritz pozostali władcami po dziś dzień.
Autor: Eden.


Rozdział III

Czas płynie nieubłaganie niczym rzeka i nie sposób go zatrzymać, choćby na krótką chwilę. Wiele zdążyło się zmienić w Wodnej Sforze, od czasów jej poprzednich władców. Co pozostało? Stanowisko Samca Alfy wciąż obejmuje Huascaran Hajime Moritz, wspierając wytrwale swą osobą całą sforę i jej członków. Jednak jeśli chodzi o Samicę Alfa... Tu nastąpiło wiele zmian. Korzystnych? Zapewne dowiemy się tego w przyszłości. Clover, zapewne przez wielu dobrze wspominana Alfa, która nastąpiła po Mary Kate, po dość długim sprawowaniu swych rządów odeszła. Zapewne wielu myślało, iż nie ma szans na jej powrót bowiem opuściła naszą krainę. A jednak. Wróciła, ma się doskonale i znowu wspiera dzielnie SW. Po Clover, teraz zwanej Eden nastąpiły czasy Milczącej. Nowa Alfa pochodziła ze sfory Mroku, czego szukała w SW?
Nie sposób odgadnąć, jednakże była kolejną osobą, która pozytywnie wpisała się w karty pamięci Wodnej Sfory. Co dalej? Milcząca zrezygnowała wkrótce z pełnionej funkcji i opuściła SW. Jej następczynią okazała się być Heather, jednak nie sprawowała władzy na tyle długo, by można było powiedzieć coś na temat jej rządów. Wkrótce bowiem zamieniła się stanowiskami z Dream, która to stanęła na czele Wodnych Psów. Jednak i czas panowania Dream nie był specjalnie długi... Odeszła, pozostawiając Wodną Sforę za sobą... Obecnie? Mamy całkiem świeżo upieczoną Alfę, którą jest Morfina. Jaki będzie tego rezultat? Zapewne niebawem będziemy mieli okazję się przekonać...
Wiele za nami, ale jeszcze więcej przed Wodnymi Psami.
Autor: Lynette.Język Sfory

Pojedyncze słówka:

Airita - Ja.
Anar - Ty.
Elen - On.
Farya - Ona.
Isil - Tak.
Ista - Nie.
Minya - My.
Nauva - Wy.
Nulda - Oni.


Polecenia:

Alasse! - Zabić.
Ava Care. - Zabrać go.
Ilya Elda! - Łapać ich!
Lerya! - Zamilcz!


Zwroty:

Nurta - Przepraszam (forma grzecznościowa, np. jak musi przejść do kogo innego w trakcie rozmowy).
Vanya - Dziękuję.
Veru - Przepraszam (gdy przepraszamy za coś).
Yana - Proszę.
Enneth amin... - Mam na imię...
Saesa anar. - Miło Cię widzieć.
Methed? - Można? (w sensie przysiąść się)
Tenna anar. - Lubię Cię.
Quel anar. - Kocham Cię.
Elenya! - Cześć! (na pożegnanie i na powitanie, jak kto woli)


Religijne zwroty:

Disyo Uno. - Święte spotkanie.
Miliamie. - Modlitwa.
Vailonie. - Pentagram.
Yosa Firya. - Módlmy się.
Hugh. - Amen.
Quaterre. - Obrzędy.
Xammie. - Ofiara.
Aione. - Świątynia.


Userbary

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Podstawowe informacje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Informacje szkolne

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Wody :: Informacje o SW :: Podstawy-