IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Myślmówcy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Patch Cipriano
Duch Diabła
Duch Diabła
avatar


PisanieTemat: Myślmówcy   Pon Lip 22, 2013 3:13 pm

M Y Ś L M Ó W C Y

Jest to grupa psów pozostająca w relacjach wykraczających poza zwyczajne konwersowanie. Obdarzeni zostali umiejętnością z domeny magii umysłu, który pozwala im na wymienianie się między sobą myślami, emocjami lub obrazami. Komunikacja taka, jako że odbywa się na poziomie świadomości, może powstać jedynie pomiędzy dwoma psami obdarzonymi tym samym darem - wymiany myśli, uczuć lub obrazów. Myślmówca nigdy nie porozumie się z Myślczującym lub Dalekowidzącym. Tak samo Myślmówcy nie są za pomocą swych darów porozumieć się z kimś, kto w ogóle nie został obdarzony. Wszystkie trzy dary posiada jedynie Główny Myślmówca i to w jego gestii pozostaje nadawanie ich członkom swego stada.
Jest tylko jeden sposób by poznać, że pies, który stoi przed nami istotnie potrafi przemawiać prosto do umysłu drugiej osoby. W tęczówkach jego oczu zawsze czai się głęboka natura żywiołu, któremu podlega. Tak w oczach Ognistych dostrzec można pełzające płomyki, a u Wodnych leniwie rozbijane o brzegi morskie fale. Tedy gdy pies łączy swój umysł delikatną nicią magii umysłu tęczówki owe rozjarzają się lekko, by dać świadectwo umiejętności ich posiadacza. Bez względu na ich rodzimą barwę u psów z Ognia to płomienie w nich strzelają, a psom z Wody sztorm zdaje się w nich rozbijać. Gdy nić się zaciśnie, a połączenie ustabilizuje - blask delikatnie niknie i ślepia jeśli nie z bliskiej odległości obserwowane - zdają się przeciętnymi.
Każdy obdarzony pies biernie wytwarza wokół swego umysłu barierę, która nie dopuszcza do ingerencji z zewnątrz, bez jego przyzwolenia. Znaczy to tyle, iż jeśli nie mamy ochotę otworzyć się na kogoś to nie mamy takiej konieczności. Wystarczy wzmocnić bariery umysłowe i pozostać absolutnie głuchym.
Żaden z darów nie działa na większe odległości - porozumiewać można się z personami przebywającymi na tym samym terenie - np. na Pustyni. Co znaczy również, że jeśli jeden z psów będzie w Oazie, a drugi na Cmentarzysku to nadal będą w stanie się połączyć. Jeśli jednak jeden z nich przemieści się do Lasu, to takie połączenie będzie już niemożliwe.
Pies nie wywodzący się z Ognia, a jednak będący w sojuszu z naszą Sforą również może dostąpić zaszczytu bycia obdarzonym, choć jest to zjawisko dość rzadkie.  Wyróżnia się trzy odmiany magii umysłu, które określa się następująco:

  
 • Myślmowa - dar pozwalający komunikować się za pomocą słów przekazywanych bezpośrednio z jednego umysłu do drugiego. Jest to szybsze od zwyczajnej konwersacji i pozwala na przekazywanie znacznie większej ilości informacji niż zwykła dysputa. Jednakże oznacza to również, że praktycznie uniemożliwia to kłamstwo.

  
 • Myślczucie - zdolność do współdzielenia emocji za pomocą umysłu. Mówi się, że czyny pokazują więcej niż zdolne są wyrazić słowa - w przypadku psów obdarzonych tym darem tak właśnie się wydaje. Potrafią one oddać swój stan w formie praktycznie każdej emocji, ale są bezsilne przy przekazywaniu konkretnych i mniej ogólnych informacji. Mimo to jest to zdecydowanie najlepszy sposób komunikacji dla psów będących ze sobą blisko.

  
 • Dalekowidzenie - dar umożliwiający postrzeganie świata ślepiami drugiego psa i przekazywaniu między umysłami różnorakich obrazów. Nie jest to dar tak bardzo wyrazisty jak myślmowa, ale nieoceniony przy transferowaniu dużej ilości informacji na dowolne tematy, które da się wyrazić za pomocą zapamiętanego widoku.Myślmowa nie zna ograniczeń związanych z ilością osób połączonych ze sobą w jednej chwili jej nićmi, ale im jest ich mniej tym lepiej się odczuwają i rozmowa staje się bardziej prywatna. Jeśli psów jest wiele to zacierają się ich poszczególne duchowe obrazy.Główny Myślmówca:
- Pectus.


Myślmówca (myślmowa):
- Katharen.
- Zepar.Myślmówca (myśluczucie):
- Ishyria.


Myślmówca (dalekowidzenie):
- Brak.

Pomysł by Pectus & Erinaya.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Myślmówcy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Sfora Ognia :: Informacje mniejszej i większej wagi :: Spis-