IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | .
 

 Regulamin forum StadoPsów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Admin
Dorosły piesPisanieTemat: Regulamin forum StadoPsów   Pon Lip 22, 2013 9:33 am

Witaj na forum STADO PSÓW ©.
Jak każdą tak dużą społeczność, nas też wiąże regulamin. Jeżeli jesteś tu po raz pierwszy, masz obowiązek go przeczytać - zobaczysz, to wcale nie zajmie tak dużo czasu, zwłaszcza że zasady niewiele różnią się od tych na innych forach i kulturalnemu człowiekowi większości z nich nie trzeba wyjaśniać. A jeśli byłeś już tu wcześniej, wystarczy, że będziesz śledził aktualizacje, o których będziesz regularnie informowany w ogłoszeniach. Regulamin przeczytaj przed rejestracją*.


~~~
Dla: UŻYTKOWNIKA.


  1.1 W skład administracji wchodzą ludzie, którzy są na tym forum nie od dziś i dlatego w kwestii znajomości zasad polegaj na nich. Fakt, nie zawsze muszą mieć rację - w końcu to zwykli ludzie uczący się na błędach. W takim wypadku zwróć im uwagę. A jeśli masz jakieś pytania, śmiało - napisz do nich. Na pewno część z nich mogą rozwiązać także inni użytkownicy.

  1.2 Zakazane jest rozpowszechnianie treści niecenzuralnych (pomijając drobne przekleństwa na fabule używane z umiarem [notoryczne mogą być karane]), propagujących homoseksualizm lub satanizm.

  1.3 Nie wolno umieszczać na stronie flood'ów, warez'ów oraz spamu.

  1.4 Wszelka reklama stron internetowych w innych miejscach niż przeznaczona do tego [Only admins are allowed to see this link] jest karana. Jeśli użytkownik wyraźnie poprosił o adres, można mu go oczywiście wysłać na PW. Można także reklamować strony w podpisie, jednak ta opcja jest dozwolona jedynie dla osób z liczbą postów większą niż 500.

  1.5 Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści na forum - będą one, rzecz jasna, kontrolowane, jednak nie da się mieć na oku wszystkiego. Nie rozwiązuje również osobistych kłótni, które prosimy prowadzić poza forum lub nie prowadzić ich wcale. To forum ma być przyjemnością!

  1.6 Punkt niby oczywisty, ale go nie opuszczę: nie można wyśmiewać się z czyichś wierzeń, poglądów czy stylu życia.

  1.7 Należy szanować każdego bez względu na jego wiek, rangę, status oraz wszelkiego rodzaju inne kryteria. Wszyscy jesteśmy ludźmi po drugiej stronie ekranu i mamy uczucia, które łatwo zranić.

  1.8 Tuż po rejestracji wypada zapisać się do jednej ze sfor i, przede wszystkim, przeczytać to, co niezbędne do rozpoczęcia gry. Jesteśmy świadomi tego, że nasze FAQ jest bardzo obszerne, dlatego nie musisz czytać od razu wszystkiego. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, wejdź [Only admins are allowed to see this link].

  1.9 Nick może składać się zarówno z jednego wyrazu, jak i kilku członów, jednak zabronione są nicki zawierające wulgaryzmy, pisane falą (nIcK) lub mające w sobie nieuzasadnione znaki typu !@#$%^&*.

  1.10 Avatary i loga muszą przedstawiać psowate, bo i gatunkiem naszej postaci musi być psowaty. Rozmiar avataru nie może przekraczać 300 pix szerokości, a loga 500 pix. Wysokość jest raczej bez ograniczeń, jednak uprasza się o nie przesadzanie. Na każdym zestawie lub w odpowiednim polu profilu powinno widnieć imię i nazwisko/nick autora zdjęć.

  1.11 Zabronione jest przesyłanie wynagrodzeń z jednego konta na drugie, dozwolone jest za to fabularne przekazywanie Magicznych Przedmiotów (lecz nie dla samego siebie). Punkt ten ma chronić przed powstawaniem kont-skarbonek i kont-herosów.

  1.12 Jeśli chodzi o karanie użytkowników za różnego rodzaju wykroczenia i niepodporządkowanie się ogólnie przyjętym zasadom, kary w postaci np. ostrzeżeń, punktów ujemnych, likwidacji części wynagrodzeń, zamknięcia tematu czy banicji, wyznacza je administrator w zależności od rodzaju przewinienia.


~~~
Dla: KREOWANEJ POSTACI.


  2.1 Nie wolno przebywać w dwóch miejscach równocześnie, zachowajmy chociaż te resztki realizmu, mimo faktu, że ta kraina jest całkowicie wyrwana z prawdziwości szarego świata.

  2.2 Można w jednym poście wejść do tematu i z niego wyjść, tyczy się to jednak sytuacji, kiedy postąpienie inaczej jest niewygodne i byłoby zwykłym nabijaniem postów.

  2.3 W miejscach, w których jest zakaz porywania (patrz: Ogłoszenia), jest również zakaz zaplanowanych walk. Drobne potyczki mogą się tam odbywać.

  2.4 Każda osoba, która przebywa na terenie lochów innej sfory, a nie jest w sojuszu z w/w sforą lub nie jest jej członkiem, staje się automatycznie więźniem.

  2.5 Aby przenieść się do innej sfory, należy mieć zgodę obu Alf tej, w której się jest aktualnie (lub jednej, jeżeli nie ma wybranych dwóch). Przez następne dwa dni (jeśli brak zgody - miesiąc) jest się Wygnańcem bez żadnych praw, który nigdzie tak naprawdę nie jest bezpieczny, by w końcu móc dołączyć do wybranego przez siebie stada. By stać się Samotnikiem należy uzyskać zgodę głównego administratora.

  2.6 Obowiązuje tu cenzura. Każde staranie się o szczeniaki powinno być nią opatrzone, opisane w sposób delikatny bądź - ewentualnie - odbywać się przez PW. Istnieje bezwzględny zakaz uprawiania cyberseksu, który nie ma na celu przedłużenia linii rodu.

  2.7 Dozwolone jest odwiedzanie terytoriów innych sfor, jednak zawsze istnieje ryzyko, że jego właściciele nie są przyjaźnie nastawieni do nieznajomych. Mogą stamtąd zaciągnąć nieproszonego gościa do lochów bez faktycznego porywania (wyjątkiem są legowiska, w których nikt nie ma prawa porywać bez względu na wszystko).

  2.8 Walką można nazwać sytuację, kiedy dwa psy walczą ze sobą dłużej niż cztery posty. Jeśli nie jest ona zaplanowana, mogą się do niej włączyć inni. Aby uśmiercić czyjąś postać, potrzebna jest zgoda Głównego Administratora, (w przypadku zdrady sfory, odejścia z niej lub innego poważniejszego wykroczenia wystarczy do tego zgoda Alf; użytkownik nie ma wtedy nic do powiedzenia, bo śmierć stanowi karę wyznaczoną za winy). Więcej o walkach możesz przeczytać [Only admins are allowed to see this link], a o porywaniach [Only admins are allowed to see this link].

  2.9 Osoby, które zarejestrowały się na forum po raz pierwszy, mają tygodniową ulgę od porywania. Dotyczy to postaci, dlatego nawet jeżeli użytkownik był już tu wcześniej, i tak posiada tę ulgę. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy sam prosi się o porywanie, na przykład wchodząc do cudzych lochów.

  2.10 Postacie o mocach niedostępnych w żaden inny sposób otrzymują je za pozwoleniem administracji. Są one wpisywane w pole Uwagi/Zezwolenia. Mogą je dostać nie tylko zasłużeni i starsi stażem użytkownicy, ale także Ci młodsi. Każda prośba jest rozpatrywana indywidualnie, pomocna jest także historia postaci mająca za zadanie wyjaśnić, skąd wzięła się dana moc.

  2.11 Dla przypomnienia: zakazane jest trwałe okaleczanie postaci podczas niezaplanowanych walk! Kiedy walkę ocenia MG, ma on prawo stwierdzić, czy dany ruch zaprowadził większe uszkodzenia w przeciwniku. Tylko on ma taką władzę.Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu. Nie może tego jednak robić dla własnej korzyści, a o każdej zmianie użytkownicy muszą być poinformowani.
Ostatnia aktualizacja: 06.08.13r. (Fenrir Greyback)


___________________________________________________________________________________________

  * Nie ma tu żadnych ukrytych haseł, którymi trzeba potwierdzić fakt  przeczytania regulaminu - jeżeli nie chcesz go czytać, nie czytaj. Pamiętaj jednak o tym, że mogą się z tego wywiązać różne konsekwencje.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://stadopsow.forumpl.net
 

Regulamin forum StadoPsów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Na początek :: Regulamin-